Od ledna si návštěvníci plaveckého bazénu i wellness na Flošně připlatí

Wellness na Flošně podraží.
Wellness na Flošně podraží. | autor: snhk.cz

Od ledna 2023 se zvyšuje cena vstupného do plaveckého areálu na Eliščině nábřeží i wellness studia Flošna. „Plavecký areál je energeticky mimořádně náročný na provoz, energie tvoří 32 % celkových nákladů. V roce 2023 očekáváme navýšení cen elektrické energie, vodného a stočného, a to přibližně o 18 %. Zvýšení nákladů musíme nějak kompenzovat, proto jsme přistoupili k úpravě ceníku vstupného,“ vysvětluje Jaroslava Bernhardová, ředitelka společnosti Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK), která je provozovatelem krytého plaveckého areálu i wellness studia Flošna.

V ceníku pro plavecký areál dochází k navýšení vstupného o 10 – 20 korun na hodinu. Jedna hodina plavání v bazénu pro dospělého bude stát 95 korun, v současnosti stojí 80 korun. Hodinový vstup do aquacentra s vodními atrakcemi a zároveň do bazénu bude za 160 korun místo dosavadních 140 korun. Zvýší se i celodenní vstupné do obou areálů a děti do 120 cm budou platit od ledna 45 korun. Nadále ale návštěvníkům zůstává sleva na rodinné vstupné ve výši 10 %.

Výhodnější cena bude stále platit pro vstupné s čipovými hodinkami. Letos návštěvníci plaveckého bazénu platí 60 korun za prvních 60 minut, od ledna bude cena činit 72 korun. V aquacentru bude prvních 60 minut za 100 korun místo nynějších 85 korun. Po uplynutí jedné hodiny hradí majitelé čipových hodinek vstupné po minutách. Cena každé další minuty při platbě čipovými hodinkami zůstane v bazénu 72 haléřů a v aquacentru 1,35 koruny.

Ačkoliv změna ceny vstupného nepokryje všechny zvýšené náklady, společnost SNHK neplánuje provoz plaveckých areálu výrazně omezit. „Některé plavecké areály v republice čelí zavření nebo razantnímu omezení provozu, k tomuto kroku přistupovat nechceme. Pro naše návštěvníky stále připravujeme výhodné akce a zábavné programy,“ doplňuje ředitelka Bernhardová. Do budoucna ale přeci jen může k drobnému omezení dojít, týkat by se mohlo například provozu parních kabin a saun v ranních a dopoledních hodinách. „V tuto dobu jsou kabiny i sauny využívány minimálně. Pokud bychom jejich provoz dočasně zastavili, mohli bychom ušetřit až 400 tisíc korun,“ dodává ředitelka Bernhardová.

Ke zdražení cen dojde i ve Wellness studiu Flošna, které je, na rozdíl od letního koupaliště, otevřeno celoročně. Nabízí několik druhů saun, aroma kabiny, parní kabinu, solária, masáže či relaxační bazén. Nejlevnější hodinový vstup bude od ledna stát 195 korun. Průměrné zvýšení cen vstupného je zde o 7 %, což odpovídá 10 – 20 korunám na základním vstupném.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Odstávka bazénu zařídila Slunnou loučku zdarma

Od pondělí 8. července bude pro veřejnost uzavřen padesátimetrový krytý plavecký bazén na Eliščině nábřeží. Začne totiž pravidelná letní provozně-technologická odstávka, která letos potrvá téměř šest týdnů. S opětovným zahájením provozu provozovatel počítá 14. srpna.  
Čtěte více

Koupaliště Flošna prodlužuje otevírací dobu

S příchodem letních dnů se prodlužuje otevírací doba na venkovním koupališti Flošna. První prodloužení čeká návštěvníky během zítřka 29. června, otevřeno bude od 9 do 20 hodin. Od pondělí 1. července dojde k dalšímu prodloužení. Od pondělí do pátku bude otevírací doba od 6 do 20…
Čtěte více

Flošna zahájí letošní sezonu už tuto sobotu

Letní koupaliště Flošna již brzy zahájí patnáctou sezonu, pro návštěvníky bude otevřeno už od soboty 18. května. Provoz bude zatím fungovat v režimu vedlejší sezony, otevřeno bude od 10 do 18 hodin. Vstupné bude nižší než v hlavní sezoně, návštěvníci s čipovými hodinkami…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme