Štítky: | koronavirus | očkování |

Očkování v kraji se na dva týdny zbrzdí, na konci února by měly přijít další vakcíny

Vakcíny teď nejsou, očkování zpomalí.
Vakcíny teď nejsou, očkování zpomalí. | autor: pixabay.com

V Královéhradeckém kraji pokračuje očkování proti covidu-19. V regionu se k 1. 2. vyočkovalo 13 801 dávek vakcíny mezi zdravotníky, rizikové pacienty, klienty a personál domovů pro seniory a také mezi lidi starší 80 let. Vlivem krácení centrálních dodávek bylo ale nutné zpomalit očkování nových zájemců tak, aby bylo možné přeočkovat druhou dávkou již očkované. Tu prozatím dostalo 1 837 osob.

 

„Musím všechny obyvatele našeho kraje ujistit, že jsme nepřestali očkovat. Očkujeme všechny vakcíny, co máme každý týden k dispozici. Do Královéhradeckého k dnešnímu dni dorazilo zhruba 15 tisíc dávek vakcíny Pfizer a vyočkováno máme 13 801 dávek. Z důvodu krácení týdenních dodávek vakcíny jsme ale museli na následující dva týdny zpomalit očkování nových zájemců. Je nezbytné, aby ti, co už byli očkováni, dostali druhou dávku. Následně budeme moci znovu začít uvolňovat další místa pro nové zájemce,“ informoval hejtman Martin Červíček.

V Královéhradeckém kraji se aktuálně očkuje na sedmi místech – v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí. V současné době se na očkování mohou registrovat pouze osoby starší 80 let a zdravotníci.

Registrace probíhá prostřednictvím centrálního registračního systému na adrese registrace.mzcr.cz. Po registraci si lidé mohou rezervovat termín a nechat se očkovat na jednom ze sedmi zmíněných očkovacích míst.

„V dalších zhruba 14 dnech nebudeme schopni uvolnit větší počet nových očkovacích termínů, ale do konce února předpokládáme, že budeme mít zhruba osm tisíc dávek vakcíny pro další osoby čekající na očkování. Chci proto všechny na tomto místě požádat o trpělivost a pochopení. Děláme vše pro to, abychom mohli očkovat co nejvíce zájemců, v první řadě je ale nezbytné, aby vakcínu dostali ti nejohroženější z nás a ti, co dostali už první dávku,“ doplnil hejtman.

Další fáze očkování začne v dubnu

V druhém čtvrtletí roku se situace kolem očkování zásadně změní. Stát by měl disponovat milionovými počty dávek vakcíny. Předpokládáme, že na Královéhradecký kraj připadne minimálně 100 tisíc dávek vakcín měsíčně. Pro porovnání, na celé první čtvrtletí má náš kraj prozatím přislíbeno 62 tisíc dávek.

„Počítáme, že v druhém čtvrtletí roku budou v provozu očkovací centra v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou, ve Vrchlabí a nejspíše také v Broumově, Jaroměři a Novém Bydžově. Pravděpodobně se v této fázi do očkování zapojí také praktičtí lékaři ve chvíli, kdy bude dostatečné množství vhodných vakcín pro očkování mimo očkovací centra,“ dodal hejtman Červíček.

Informace o očkování lidé naleznou primárně na stránkách ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz. Kontaktovat mohou také centrální koronavirovou linku na telefonním čísle 1221. Alternativou je také krajská infolinka k očkování, která je dostupná ve všední dny od 9 do 14 hodin na čísle 495 817 110.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Školy, školy i jesle jsou zavřené, knihovna a magistrát fungují

Stejně jako ostatní města v republice i Hradec uzavírá všechny své základní a mateřské školy a jesle. Výjimku tvoří pouze tři základní školy Josefa Gočára, Štefcova a Sever v Lužické ulici a mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, které jsou určené pro děti pracovníků…
Čtěte více

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Na křižovatce k fakultní nemocnici se objeví semafory. Kvůli očkovacímu centru

Ve Zborovské ulici na křižovatce do fakultní nemocnice by se na jaře měly objevit nové semafory. Město je tam dočasně plánuje instalovat po dohodě s fakultní nemocnicí a Královéhradeckým krajem, který v nemocnici chystá očkovací centrum a v místě se tak očekává zintenzivnění…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme