Štítky: | Tesco | obchodní zóna | Makro |

Obchodní zóny u Tesca a u Makra spojí konečně silnice. Kdy bude hotová?

Silnice povde z kruhového objezdu u Decathlonu.
Silnice povde z kruhového objezdu u Decathlonu. | autor: mapy.cz

Hradeckému magistrátu se podařilo na Pražském Předměstí vykoupit strategické pozemky, díky kterým bude možné zahájit výstavbu závěrečné části obslužné komunikace mezi obchodní zónou Tesco a obchodními jednotkami směrem k Březhradu. Jedná se o pozemky o celkové rozloze 1 536 m2, za které město zaplatilo více než dva miliony korun.

„O vykoupení strategických pozemků nezbytných pro vybudování komunikace město usilovalo více než dvacet let, nyní se konečně podařilo odkoupit poslední části, a ty jsou již převedeny do majetku města. Můžeme tedy zahájit přípravy na vybudování propojovací komunikace mezi zónami Tesco a Makro,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

První část komunikace ve směru od Sconta vybuduje ještě v tomto roce soukromý investor, obsahovat bude sjezdy na areálová parkoviště, autobusové zastávky, cestu pro pěší a stezku pro cyklisty. Město následně dokončí zbývající část a napojí komunikaci do okružní křižovatky u obchodní zóny Tesco.

„Propojení těchto zón přinese několik výhod. Bude možné zajistit přímý provoz městské hromadné dopravy a zajistí se tak lepší obslužnost obchodní zóny. Zároveň dojde díky novým stezkám ke zvýšení bezpečnosti cyklistů a chodců,“ doplňuje náměstek Marek. Ještě v letošním roce by mělo město vyčlenit finanční prostředky na zpracování dokumentace pro získání stavebního povolení, zatím má pravomocné územní rozhodnutí. Ke kompletnímu dokončení by mohlo dojít do dvou let od získání stavebního povolení.  

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci vyroste čtvrtý "mekáč", bude tam i drive-in

V obchodní zóně u Tesca u výjezdu na Pardubice se už od jara staví další restaurace s rychlým občerstvením McDonald’s. Staveniště naproti zastávce MHD na místě parkoviště u Tesca je obehnáno plotem a na místě pracují stavební stroje, které na části parkoviště budují základy…
Čtěte více

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

Opravované centrum v místě bývalého Tesca by se mohlo otevřít v listopadu

Prostory bývalého obchodního domu Tesco v centru Hradce na náměstí 28. října stále ještě obývají stavebníci. Podle informací, které zveřejnil web hkcity.cz, by se nově zrekonstruované centrum mělo otevřít v listopadu. Těch termínů už bylo několik, tak je otázkou, zda dopadne…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme