Štítky: | Magistrát | startovací byty | losování |

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

O startvací byty se losuje dnes.
O startvací byty se losuje dnes. | autor: hradeckralove.cz

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O všechny typy bytů proběhne v listopadu a prosinci veřejné losování.

„Ačkoliv byl počet zájemců o něco menší, než při předchozím přijímání žádostí v loňském roce, budeme muset i letos přistoupit k veřejnému losování. Vítězný uchazeč bude mít možnost si konkrétní byt prohlédnout, a pak sdělit odboru správy majetku města, zda na něj chce uzavřít nájemní smlouvu. V případě jeho nezájmu bude osloven další vylosovaný. První nájemní smlouvy budou uzavírány od prosince,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

V následujících měsících se bude postupně uvolňovat zhruba šest desítek startovacích bytů, na jejich pronájem přijal magistrát 489 žádostí. Převládala poptávka po bytech s dispozicí 2+KK, o něž projevilo zájem 364 žadatelů. Na byty o velikosti  1+KK pak dorazilo 125 žádostí. Uvolněné startovací byty se nacházejí v lokalitách Svatojánská a Stromovka, na Gočárově třídě 760, v ulicích Urxova 296, Pod Zámečkem 1835, 1836 a 1837, Rybova 1898 a Divišova 830. Veřejné losování proběhne 22. listopadu od 15 hodin ve velkém sále Adalbertina a bude provedeno zástupcem odboru interního auditu a kontroly.

O zvýhodněný pronájem bytů určených pro rodiny s dětmi požádalo 91 zájemců. Byty se nacházejí na Gočárově třídě 760, v Divišově ulici 830, Jungmannově 1395, Pod Zámečkem 1836, Gagarinově 588, Střelecké 748 a na Dukelské třídě 812. I v tomto případě se uskuteční losování, a to 6. prosince v 15 hodin v zasedací místnosti číslo 94 v levém křídle budovy magistrátu. Pro případ, že s vítězem losování nájemní smlouva nebude uzavřena, budou losováni pro každý byt dva náhradníci.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklovraky připoutané ke stromům a zábradlí už mizejí z hradeckých ulic

V polovině října město dokončilo mapování cyklovraků a kol, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem, zabírají parkovací místa a snižují atraktivitu veřejných prostranství. První vraky začínají z veřejných míst mizet už během dnešního dne, o jejich odstranění se…
Čtěte více

Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila…
Čtěte více

Město chce obnovit Kubištovy sady, hlavní bude Císařská cesta se stromořadím

Kubištovy sady v Hradci Králové by se v příštích letech měly dočkat zásadní obměny, která přinese výsadbu nové zeleně, doplnění městského mobiliáře a především odhalení staré Císařské cesty. Na revitalizaci si nyní město nechává zpracovat projektovou dokumentaci za 650 tisíc…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme