O stavbu lávky přes Labe projevila zájem jediná firma

Třetí tendr na stavbu lávky u Aldisu v Hradci Králové.
Třetí tendr na stavbu lávky u Aldisu v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Minulý čtvrtek vypršela lhůta pro podání nabídek na stavbu lávky přes Labe u Aldisu v Hradci Králové a do výběrového řízení přišla pouze jedna nabídka. O stavbu nové lávky projevila zájem jediná firma, šlo přitom už o třetí tendr, dva předtím muselo město zrušit. Stejně jako poslední tendr na stavbu fotbalového stadionu.

 

V podobné situaci se město ocitlo v září, kdy dostalo jedinou nabídku na stavbu hradecké fotbalové arény. Tento tendr ale musela hradecká radnice zrušit, protože v rozporu s podmínkami tato jediná nabídka přesahovala o desítky milionů korun maximální možnou cenu, kterou stanovili zastupitelé (více o zrušení tendru na stavbu fotbalového stadionu čtěte zde). Takovou podmínku ale výběrové řízení na stavbu lávky neobsahuje.

„V následujících dnech zasedne hodnotící komise, která nabídku posoudí a zkontroluje všechny náležitosti. Na rozdíl od tendru na stavbu fotbalového stadionu zde nebyla stanovena maximální a nepřekročitelná cena. Pokud tedy nabídka bude splňovat všechny podmínky z pohledu zadávací dokumentace, bude výsledek výběrového řízení záležitostí projednání v orgánech města," uvedl primátor Alexandr Hrabálek s tím, že podrobnosti k výši nabídky zatím nemůže sdělit.

Na stavbu lávky pro pěší a cyklisty, která má spojit břehy Labe u Aldisu, bylo vypsáno výběrové řízení již potřetí. Zastupitelé města ponechali jako hodnoticí kritérium pro výběr pouze cenu. Předpokládaná výše nákladů na stavbu nové lávky, na kterou chce město využít evropské dotace, je zhruba 60 milionů korun. Město má navíc podepsanou smlouvu s ČSOB o zpřístupnění lávky veřejnosti do tří let od vydání územního rozhodnutí, ale už nyní je jasné, že termín, který vyprší na jaře příštího roku, město nestihne. S bankou proto jedná o sankci za nedodržení termínu ve výši zhruba 15 milionů korun (více najdete zde).


 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.10.2019 19:06
Hajaja  (Nováček)
Lávka
Opravdu je potřeba ta lávka? Do říjnových voleb se nepostaví. A po nás potopa, říkají zastupitelé. Ale v případě této lávky mi to opravdu nevadí.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nové pouchovské haly odstartuje na jaře, vznikne i parkoviště

Dlouho odkládaná stavba Tělocvičné haly TJ Pouchov bude zahájena v dubnu, rada města Hradec Králové konečně schválila vítěze zadávacího řízení. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude v místě vybudováno také 46 parkovacích míst pro automobily. Do nové sportovní haly…
Čtěte více

Cyklostezky do Piletic a Ruseku můžete otestovat začátkem roku

Práce na cyklostezkách v úsecích Pouchov – Piletice a Piletice – Rusek v těchto dnech finišují, dodělávají se drobné terénní úpravy. Ačkoliv je stavba prakticky hotová, podle mluvčí hradeckého magistrátu bude ještě nutné do oficiálního otevření počkat na kolaudaci,…
Čtěte více

Stadion, lávka a Střezina. Projekty, které drhnou. Zastupitelé chtějí zjistit proč

V Hradci se nějak nedaří velkým investičním akcím. Už ohrané jsou písničky o tom, jak se nepovedl další tendr na lávku přes labe, opravu fotbalového stadionu nebo jak se nedaří pokračovat v opravách základní umělecké školy Střezina. Hradečtí zastupitelé si kladou otázku, jak je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme