O nové bydlení Na Plachtě mají lidé extrémní zájem

Nové byty vznikají bleskovou rychlostí
Nové byty vznikají bleskovou rychlostí | autor: rezidencenaplachte.cz

Nové byty v lokalitě Na Plachtě v sousedství areálu společnosti Petrof vznikají bleskovou rychlostí. Domy z první etapy, které jsou už nyní v podstatě vyprodané, mají být z většiny hotové už během následujících dvou měsíců. V polovině září bude zahájen prodej bytů 2. etapy, které chce investor začít stavět letos na podzim. O bydlení v blízkosti oblíbené hradecké odpočinkové zóny je mezi lidmi extrémní zájem, většina z bytů už zná své budoucí nájemníky.

90 procent bytů v první etapě je prodáno

Komplex bytových domů s výhledem do chráněného území Na Plachtě vzniká od konce jara na dlouhodobě nevyužívané bývalé skladovací ploše nedaleko společnosti Petrof. Bytový soubor celkem dvaceti čtyřpodlažních bytových domů od viladomů s devíti byty až po větší bytové domy s třiceti bytovými jednotkami vznikne postupně v několika etapách. V první etapě se v současnosti staví dva viladomy s devíti byty a jeden rozsáhlejší objekt s 29 bytovými jednotkami. Celkem půjde o 47 bytových jednotek různých variant od malometrážních 1+kk s výměrou 38m2 až po prostorné 3+kk a 4+kk s plochou až 115 m2. V areálu firma do budoucna plánuje dokončit a prodat až 440 bytů, což v minulosti vyvolalo i vlnu kritiky.

„O bydlení v této oblasti zaznamenáváme enormní zájem. 47 bytů, které jsme nabízeli v 1. etapě, je vyprodáno téměř z 90 procent,“ uvedl Petr Kulhánek z Rezidence na Plachtě. „Děláme všechno proto, aby se lidé mohli stěhovat během příštích letních prázdnin. Aby noví majitelé, kteří mají děti, se mohli už před začátkem školního roku v klidu usadit," dodal pro Hradecký deník Petr Kulhánek.

Stavba druhé etapy bytů začne již na podzim

Zájemci se podle investora už teď zajímají o byty z druhé etapy. V ní bude postaveno celkem 38 bytů umístěných ve dvou čtyřpodlažních domech. „Výstavbu jednoho z bytových domů 2. etapy bychom chtěli zahájit ještě během podzimu 2015, zahájení výstavby druhého domu předpokládáme na jaře 2016,“ uvedl Kulhánek.  S dokončením druhé etapy se počítá na přelomu roku 2016/2017, respektive na jaro/léto 2017.

Zástavba je hustá, roste u logistického skladu

Výstavba nového sídliště má podporu vedení města. „Nové byty, které tady vzniknou, budou v konečném důsledku prospěšné i pro samotný Hradec Králové. Do města to přivede nové obyvatele. Z počátku jsem byl k výstavbě v této lokalitě spíše skeptický, ale teď, když to vidím, musím říct, že plánovaný bytový komplex bude dobře korespondovat s okolím,“ uvedl při poklepání základního kamene primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Výstavbu naopak kritizují například ekologové, ale i někteří zastupitelé, kteří upozorňují, že je zástavba příliš hustá a chybí v ní veřejná prostranství. „Na takhle malém prostoru, když navíc hned vedle stojí sklady logistické firmy, je to z urbanistického hlediska něco hodně ošklivého,“ řekl už dříve zastupitel Martin Hanousek, který zároveň upozornil na to, že domy vyrostou v těsné blízkosti skladu logistické firmy. To ostatně dříve uznali i zástupci developera. "Máme sami pocit, že by to asi nemá být ze sta procent zastavěné byty, určitě chceme zvýšit podíl vybavenostní a doplňkové funkce na úkor té bytové," sliboval v televizi V1 na podzim loňského roku Kulhánek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Petice zastavila stavbu silnice v hradecké přírodní památce Na Plachtě

Město Hradec Králové zastaví přípravy kontroverzní silnice vedoucí okrajem přírodní památky Na Plachtě. Petici proti stavbě zhruba 270 metrů dlouhé spojky podpořilo více než 9 200 lidí, mezi petenty a vedením hradecké radnice se strhla velmi ostrá a nevybíravá debata, uvedl…
Čtěte více

Město chce využít pozemky u Piletického potoka k bydlení. Zatím jsou v záplavové zóně

Minulý týden schválili městští radní zpracování studie, která prověří možnosti zástavby kolem Piletického potoka. Radnice by chtěla oblast přetvořit na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, zatím je totiž vedená jako záplavová. Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně…
Čtěte více

Epidemie koronaviru bydlení v Hradci nezlevní. Ceny nájmů i bytů dál porostou.

Epidemie koronaviru mění zaběhlé zvyklosti. Rychlým tempem se mění život řadových občanů i firem. Ačkoliv se všeobecně předpokládá, že nová situace rozhýbe trh s nemovitostmi, odborníci to vidí jinak, přinejmenším v Hradci Králové. Oslovili jsme zástupce několika realitních…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme