O investorovi, který přestaví fotbalový stadion, je rozhodnuto

Zastupitelstvo v Hradci Králové rozhodlo o vítězi výběrového řízení na stavbu nové fotbalové arény a využití okolních pozemků v Malšovicích. Soutěž vyhrála německá společnost ECE Projektmanagement, která hodlá investovat celkem 3,2 miliardy korun. Fotbalový stadion za přibližně na 450 milionů korun by mohl začít fungovat na podzim 2011 a celý komplex o rok později.

„Zastupitelstvo na úterním jednání schválilo investora na stavbu fotbalového stadionu. Z pětatřiceti  zastupitelů hlasovalo třicet dva pro společnost ECE,“ uvedl primátor Otakar Divíšek. Společnost ECE, která staví u nás také v Praze a Liberci, plánuje postavit i obchodní a společenské centrum se 130 obchody, restaurace,  tréninkové hřiště, letní kino  či hotel. Představitelé města předpokládají, že se v nové aréně bude hrát nejvyšší soutěž. „Stadion bude stát zhruba 450 milionů korun, aby splnil náležitosti pro první ligu. Musí se ještě doladit, zda bude pro 10.000 nebo 14.000 míst, zastřešený a s umělou trávou. Pokud chceme zastřešení, bude to navíc 117 milionů ,“ řekl primátor Divíšek. Hradečtí zastupitelé se chystají schvalovat  smlouvu s ECE na podzim a když nedojde k problémům, mohlo by se začít stavět v příštím roce na jaře. „Nejbližší reálný termín pro uzavírání smluv je říjen,“ dodal Divíšek.
O výstavbu stadionu a jeho okolí projevilo zájem pět firem. Dvě z nich kvůli nesplnění podmínek soutěže nebyly hodnoceny. Na druhé příčce za ECE se umístila společnost J&T Real Estate CZ a třetí v pořadí skončil Crestyl management.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme