Nudíte se v důchodu? Můžete chodit do školy, v Hradci nabízejí kurzy univerzity třetího věku

Univerzita třetího věku na farmaceutické fakultě.
Univerzita třetího věku na farmaceutické fakultě. | autor: FF UK

Ani vyšší věk nemusí být překážkou k usednutí do školní lavice. Pro seniory, kteří se chtějí dozvídat nové věci a učit se, existují univerzity třetího věku. Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové otevře již 4. ročník této univerzity. Studium na Univerzitě třetího věku nabízí i Univerzita Hradec Králové.

Na farmaceutické fakultě je možné studovat dvousemestrový kurz „Člověk a lék IV“. Je vhodný jak pro absolventy předchozích kurzů, kterým přinese nové poznatky, tak i pro nově studující, pro které by měl být srozumitelný. Program je zpravidla určen zájemcům v důchodovém věku, kteří mají dokončené střední vzdělání s maturitní zkouškou. Učitelé fakulty i odborníci z farmaceutické praxe budou v celkem 20 přednáškách hovořit o otázkách léčby pomocí léků, o jejich historii i o současné problematice trhu s léky jakož i o dalších cestách k obnově a udržení zdraví. Každému z témat budou věnovány 3 vyučovací hodiny, přičemž až třetina času by měla být věnována diskusi o dané problematice. V letním semestru jsou v plánu i dvě návštěvy Zahrady léčivých rostlin. Kurz začne 9. října 2019 v Hradci Králové, v budově FF UK v Heyrovského ulici. Přednášky se budou konat každý týden, vždy ve středu od 16 do 18.30. Přihlašování do kurzu začne 9. září.

O studium mají senioři zájem, minulý školní rok v programu Člověk a lék úspěšně ukončilo 81 studujících.

UHK pro akademický rok 2019/2020 připravila pro seniory nové přednáškové cykly a vedle víceletých programů také řadu ročních kurzů různého zaměření. Senioři mohou navštěvovat třeba kurzy týkající se vzniku a vývoje československé koruny v období 1919-1953, jde o cyklus přednášek k 100. výročí československé měny. Ti, kdo se chtějí dozvědět více o přírodě, mohou navštěvovat kurzy týkající se biologie. UHK nabízí i víceletý program na téma náboženství, další roční kurzy vnesou seniorům více světla do politiky, umění nebo účetnictví. Na všechny programy je potřeba se přihlásit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Babičkou roku je Jarmila Chudobová z Hradce, porazila i babičky z ostatních krajů

První celorepublikové finále ankety Nejlepší babička roku vyhrála z celkem 14 soutěžících 91letá Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička. Na druhém místě se umístila Marie Záhorová z Olomouckého kraje a třetí místo obsadila…
Čtěte více

Vedení města vypsalo soutěž na stavbu domu s odlehčovací službou

Soutěž na stavbu domu s dalšími odlehčovacími lůžky v Honkově ulici vypsali hradečtí zastupitelé. V Hradci Králové tak vzniknou další kapacity tohoto druhu sociální péče. Cílem služby je umožnit osobám pečujícím dlouhodobě o postižené seniory, alespoň nějaký odpočinek. Lůžka v…
Čtěte více

Za pět let by ve Stěžerách u Hradce mohla charita otevřít hospic

Ve Stěžerách kousek za Hradcem má vzniknout lůžkový hospic. Otevření plánuje hradecká oblastní charita na rok 2024. Hospic by měl být v místě bývalé střední školy. O finanční podporu žádá ministerstvo, kraj, město, biskupství i soukromé dárce. Informaci přináší Hradecký deník.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme