Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

Nový trenér - první domácí výhra. FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 2:1

Nový trenér Hradce Karel Havlíček
Nový trenér Hradce Karel Havlíček | autor: fchk.cz

Ve 28. kole první fotbalové ligy hostil FC Hradec Králové celek 1. FC Slovácka. Votroci v týdnu změnili trenéra a nový kouč Karel Havlíček přeskládal tým od ve velkém. Ani na soupisku se nevešli Chleboun, Jirsák, Hůlka či Krátký. Pavel Černý nebo Malínský zůstali na lavičce. Šanci naopak hned od začátku dostal mladý František Čech, který ještě první ligu nikdy nehrál. Díky pěknému počasí, symbolickému vstupnému a také zvědavosti na nového trenéra přišlo na malšovický stadion po dlouhé době více diváků. A ti se zapojili místy i do fandění, takže na tribunách bylo relativně živo. A bylo to potřeba, protože případná bodová ztráta v dnešním zápase by redukovala šance Votroků na udržení pouze na teoretické.

Hradec vstoupil do utkání aktivně a už ve 3. minutě se dočkal. Pronikajícího Martana přidržel na hranici vápna Břečka a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Pázler a s klidem pokutový kop proměnil 1:0. Diváci se radovali a těšili se na gólový příděl. Jenomže radost po vstřelené brance byla asi jediná, kterou mohli první poločas zažít. Hra velmi rychle upadla do podprůměru. Slovácko se snažilo o průniky, ale nedostalo se dál než k velkému vápnu. A Hradci zodpovědnost a obavy o výsledek svazovaly nohy. Hra byla opatrná a nepřesná. Za zmínku tak stála střela Trubače ze 24. minuty, ale hradecký mladík v těžké pozici nedokázal přesně zakončit. Hradec míč do branky do konce poločasu sice dostal ještě jednou, ale branka Pázlera z 42. minuty nemohla být uznána pro ofsajd Martana.
Výčet šancí Slovácka za první poločas chybí. Je to tím, že prostě žádné nebyly. Hosté z jihu Moravy se za celý první poločas nedostali do přesného zakončení a nevyslali na Ottmara žádnou přímou střelu.

Jestliže první poločas začal pro domácí tým skvěle, tak vstup do toho druhého byl naopak jako špatný sen. Hned ve 47. minutě se při obranném zákroku zranil obránce Nosek a hosté navíc zahrávali roh. Domácí tým centrovaný míč jen odvrátil k Navrátilovi a ten tvrdou střelou levačkou prostřelil Ottmara 1:1.
Naštěstí Hradec si vzal vedení velmi rychle zpátky. Po přímém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Pázler a z otočky překonal Daňka v hostující brance - 2:1.

Třetí branka rozproudila hru a ve srovnání s prvním poločasem se bylo na co dívat. Hrála se otevřená partie, oba celky útočily. Slovácko se snažilo o systematičtější tlak, Hradec zase spoléhal na rychlé průniky. Vyložené šance sice nepřicházely, ale vzruchu bylo na hřišti dost. V 70. minutě byl velmi blízko třetí brance Pázler, kdy po přiťuknutí Milana Černého zkoušel obstřelit Daňka, ale ten jeho úmysl prokoukl a míč dokázal vyrazit. Na straně druhé pálil ze střední vzdálenosti velmi dobře Šumulikoski, ale Ottmar byl připraven a střelu zlikvidoval.

V 81. minutě se Slovácku podařilo Ottmara překonat, ale branka Tetteha neplatila protože v ofsajdu stojící Koné bránil hradeckému brankaři ve hře. Slovácko však s přibývajícím časem začalo být nebezpečnější a Votroci se museli uchýlit ke zdržovací taktice. Ta jim spolu s akivním presingem, kdy se jim dařilo držet Jihomoravany převážně na jejich polovině, vycházela.
FC Hradec Králové porazil 1. FC Slovácko 2:1 a stále má teoretickou šanci na záchranu. Příbram se sice prohrou s Brnem prakticky odsoudila k sestupu, ale bohužel pro Votroky Jihlava zvítězila ve Zlíně a proto budou Hradečtí v boji o záchranu tahat za kratší konec. Mimo jiné i proto, že Jihlava má s Hradcem lepší vzájemné zápasy. Ve hře o sestup je ještě tým Bohemians, ale to by Klokani už nesměli příliš bodovat a zejména prohrát v posledním kole s Hradcem.