Nový stadion bude sloužit nejen fotbalu

Projekt Park Malšovice, který zahrnuje výstavbu fotbalové arény a obchodního centra Arkády, má být dokončen v roce 2013. Multifunkční aréna pro dvanáct tisíc sedících návštěvníků poslouží také k pořádání různých kulturních akcí. Zázemí zde najdou i hradečtí stolní tenisté.

„Dokumentace pro územní řízení je již na úřadech, až bude v právní moci, požádáme o stavební povolení. Projekt probíhá podle plánovaného harmonogramu,“ sdělil manažer expanze společnosti ECE Petr Vávra. Multifunkční aréna je konstruována pro dvanáct tisíc sedících diváků s možností zastřešení. Výsuvná střecha bude částečně průsvitná. „V případě pořádání koncertů či jiných kulturních akcí se může kapacit navýšit až na šestnáct tisíc míst na stání,“ řekl architekt projektu Oleg Haman. Park Malšovice kromě stadionu moderního typu nabídne také obchodní centrum se 130 obchody a aktivity pro volný čas.  „Například horolezeckou stěnu, dětské hřiště nebo skatepark,“ dodal Haman. Nové prostory ve východní tribuně budou k dispozici oddílu stolního tenisu. „ Tento oddíl hraje extraligu a chybí nám prostory,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.6.2010 06:47
Honza (neregistrovaný)
Tak ted uz jen zacit kopat do zeme a hradecky fanousek uroni slzu, na kterou cekal dlouhaaa leta...zni to pekne
3.6.2010 14:13
Diviš (neregistrovaný)
Projekt Park Malšovice je nesmysl.Tady se nejedná o sport ,ale o kšeft.Stadion s kapacitou 12.000 sedících je pro hradecký fotbal naprosto zbytečný.Podívejte se kolik lidí chodí v Praze na Spartu a Slavii.Kapacita kolem 8.000 by bohatě stačila.Pohár mistrů s Interem, MU,Barcelonou a pod.,můžeme hrát na Spartě,Slavii nebo v Teplicích.Také kulturní pořady a pod... to je taky velmi nadnesené.Bude to stát spustu peněz a využití bude minimální.Jistě,že stávající stadion je od začátku špatný,ale tento megalomanský projekt také.Když se mohl postavit plavecký bazén
Flošna na spodní vodě/ s tím ještě bude hodně problémů/ nevím proč se čistě fotbalový stadion kapacitou max 8.000 diváků nemohl postupně stavět již několik let na starém původně škvárovém hřišti.Už mohl být dávno vybudován.Jsem zvědav také na termín dostavby fotbalového stadionu Park Malšovice.Snad nedojde k tomu.že se to tam rozvrtá a dokončení bude v nedohlednu!!!Zkuste vypsat sázkovou soutěž kdy bude dokončen.Uváděný termín 2013 je holý nesmysl.
10.6.2010 14:56
Honza (neregistrovaný)
teda tohle muze napsat jedine ...., zakomplexovanej chudak. Dalsi vec v HK, dalsi zivot, dalsi moznost motivace pro mlady kluky co hrajou fotbal, ze si zahrajou treba jednou za rok, ale preci na vyprodanem utkani proti Sparte, reprezentativni misto mesta, vseude ve svete se stavi takoveto stanky, uz vidim, jak vy osobne pojede do Teplic na Hradec, no to je picovina nejvetsi co sem slysel, to muzeme rovnout postavit jeden stadion pro celou republiku....dejte si hadr na hlavu a odstehujte se treba nekam do jeskyne.... :)
12.6.2010 18:23
diviš (neregistrovaný)
upozornuji,že nejsem zakpmlexovanej chudák,ale realista.Jak byl kulturně využíván stávající stadion?Jaké jsou návštěvy na ligové fotbaly na Spartě nebo Slavii.Na pohár mistrů na vypůjčený stadion byla nadsázka pro Vás asi hodně složité.Jinak nemíním diskutovat s hulvátem!!!!
Zdar SK HK !!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme