Nové vozy MHD vyjely do ulic, polovina jich už v Hradci jezdí na elektřinu

10 nových elektrobusů značky SOR NS 12 ELECTRIC.
10 nových elektrobusů značky SOR NS 12 ELECTRIC. | autor: Dopravní podnik města HK

Se začátkem letních prázdnin vyrazily do hradeckých ulic další zbrusu nové vozy MHD. Letos se vozový park hradecké městské hromadné dopravy rozšíří celkem o 20 nových elektrobusů, 9 trolejbusů s pomocným bateriovým pohonem a 3 dieselové autobusy, část z nich zahájila provoz právě nyní. Dopravní podnik za ně zaplatí celkem 383 milionů korun.

Nákupem nových elektrobusů a trolejbusů hradecký dopravní podnik dosáhne stavu, kdy již polovina vozů bude jezdit na elektrickou energii. 

„Vedle zvyšování kvality poskytovaných služeb se intenzivně zaměřujeme i na ekologii městské hromadné dopravy Co se týká e-mobility českých městských dopravních podniků budeme ve své kategorii na špici," řekl Zdeněk Abraham, ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové.

Na pořízení elektrobusů a trolejbusů dopravní podnik využije dotaci z evropských fondů v celkové výši 338 milionů korun, která pokryje 85 procent pořizovací ceny vozidla. Nové dieselové autobusy firma zaplatí ze svého rozpočtu. 

„Prvních deset nových elektrobusů máme k dispozici již dnes, zbytek bude dodán do září letošního roku. Nové trolejbusy, které jsou již u nás zatím v počtu tří, chystáme do provozu na podzim letošního roku," vysvětlil Abraham. „Nově budou trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem zajíždět na sídliště Plachta, počítá se zároveň s jejich nasazením i na linku 27."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pět nových autobusů s klimatizací a kamerovým systémem brázdí ulice Hradce

Do vozového parku hradeckého dopravního podniku bylo letos během období červen – červenec zařazeno a již běžně jezdí na linkách MHD pět zbrusu nových moderních sólo nízkopodlažních autobusů značky IVECO Urbanway 12 m – Tector 7, s dieselovým motorem.  Jde o třídveřové vozy…
Čtěte více

Dopravní podnik vydal knihu o historii městské dopravy podruhé

Pro příznivce královéhradecké městské dopravy má hradecký dopravní podnik dobrou zprávu. K dispozici je druhé vydání velice úspěšné knihy Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové, tentokrát v letech 1928 – 2020. Právě v roce 1928 byly založeny tehdejší Autodráhy města…
Čtěte více

Třináct řidičů, kteří jezdili bez nehod, dostalo ocenění od dopravního podniku

Ujet statisíce kilometrů bez nehody a to v rušném provozu Hradce Králové není hračka. Přesto se to 13 řidičům povedlo a dostali za to od dopravního podniku ocenění. Převzali si ho v úterý 16. června z rukou předsedy představenstva společnosti Zdeňka Abrahama při slavnostním…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme