Nové vedení hradecké radnice patrně domluveno. ANO se dohodlo s ODS a Změnou pro Hradec/Zelení

Alexandr Hrabálek
Alexandr Hrabálek | autor: odshk.cz

Město Hradec Králové zná s největší pravděpodobností nové vedení. Na úterní večerní schůzce se dohodli na spolupráci zástupci ANO 2011, ODS a koalice Změna pro Hradec/Zelení. Na svém facebookovém profilu o tom informoval zastupitel za ANO Pavel Marek. Na oficiálních stránkách všech tří zúčastněných subjektů výsledek jednání nicméně zatím nebyl oficiálně potvrzen.

Původně se očekávalo, že jasno ohledně nového složení bude až koncem tohoto týdne a ani nyní zatím není vše definitivní. Podle Marka se zatím jedná o předkoaliční smlouvu. Detailní rozdělení postů zatím není jasné, podle tweetu redaktora České televize Vlastimila Weinera by ale měl primátorem města Alexandr Hrabálek, který kandidoval za ODS jako nestraník.

Již koncem minulého týdne se přitom spekulovalo o tom, že post primátora by měl připadnout ODS, která skončila s pěti mandáty ve volbách až třetí. Horkým adeptem ovšem neměl být Hrabálek, nýbrž bývalý primátor Oldřich Vlasák, který získal za ODS nejvíce hlasů.
Prof.PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc. (62 let) působí jako vysokoškolský pedagog na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Pokud bude koaliční smlouva opravdu podepsána, bude mít koalice ANO, ODS a Změna pro Hradec/Zelení v 37členném zastupitelstvu těsnou většinu 19 hlasů. Naopak Hradecký demokratický klub v čele s primátorem Finkem spolu s Koalicí pro Hradec po osmi letech ve vedení radnice skončí v opozici. Tam je doprovodí Piráti a KSČM. Člen vyjednávacího týmu za ODS Václav Řehoř nicméně v idnes.cz uvedl, že stávající strany jsou otevřeny tomu, aby do koalice přistoupil ještě někdo další z demokratických subjektů zvolených do zastupitelstva města. Pokud lze brát vzájemnou animozitu mezi HDK a ANO za bernou minci, nabízí se tak spolupráce především pro Koalici pro Hradec nebo Piráty. Zároveň by tak nově vzniklá koalice získala v zastupitelstvu výraznou nadpoloviční většinu, která by jí dávala dost prostoru pro prosazení svého programu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
22.10.2018 06:56
F.Zákostelský (neregistrovaný)
ODS
Hradecká ODS dělá vše pro to,aby byla příští volby nevolitelná pro pravicové voliče.Smutné.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec další čtyři roky povede bývalý děkan Alexandr Hrabálek

Hradečtí zastupitelé tajnou volbou vynesli do primátorského křesla Alexandra Hrabálka, který kandidoval jako nezávislý za ODS. Pro jeho zvolení bylo 19 zastupitelů. Alexandr Hrabálek je bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Vystřídá tak ve vedení města Zdeňka…
Čtěte více

V úterý by měli zastupitelé zvolit vedení města. Ve stejný den podepíše ANO, ODS a Zelení koaliční smlouvu

Zítra, tedy v úterý 30. října, už by Hradec Králové měl mít svého primátora, náměstky i radní. Koaliční smlouvu chtějí právě v tento den podepsat zástupci hnutí ANO, ODS a Změny pro Hradec s podporou Zelených. Koalice bude mít v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu …
Čtěte více

Kvůli chystané koalici v Hradci odcházejí dlouholetí členové z ODS

Chystaná křehká koalice, která by měla vzniknout v Hradci Králové, je trnem v oku některým dlouholetým členů ODS. Před několika dny se dohodlo hnutí ANO s ODS a Zelenými, že podepíšou předkoaliční dohodu. Ta by měla v hradeckém zsatupitelstvu 19 hlasů, což je těsná většina. ANO…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme