Štítky: | workout | parky |

Nové stromy, lavičky i workoutový koutek obohacují prostředí na Moravském Předměstí

Nové workoutové hřiště
Nové workoutové hřiště | autor: hradeckralove.cz

Moderní a ucelený vzhled získala hned tři veřejná prostranství na Moravském Předměstí. Plochy nacházející se v blízkosti Kejzlarovy, Mandysovy a Selicharovy ulice byly kompletně vyčištěné, město zde nechalo vysázet několik desítek nových stromů, keřů i okrasných rostlin. Do lokalit přibyly lavičky, odpadkové koše i workoutový prvek. Nově udělané jsou také cesty, které si předtím sami vyšlapali místní. Práce za přibližně 10,5 milionu korun včetně DPH byly dokončeny začátkem května. Do částky je pak zahrnuta také následující tříletá péče o prostranství.

„Některá veřejná prostranství na sídlištích mění postupem času svoji podobu i funkci. Bývalá místa setkávání se v poslední době stala jen strohým prostorem, kudy si místní zkracují cestu domů. Při revitalizaci těchto lokalit jsme se proto rozhodli respektovat nové zvyklosti občanů a jejich vyšlapané cesty zpevnit, ale současně obnovit původní charakter těchto prostranství, aby byla příjemná a opět vybízela k zastavení, posezení nebo setkávání. Právě proto do těchto míst přibyly lavičky a spousta nové zeleně,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Opraveny byly celkem tři lokality. Dvě se nacházejí u ZŠ Mandysova – jedna v blízkosti Kejzlarovy ulice, druhá poblíž Mandysovy ulice. Další je pak pod Selicharovou ulicí. Ve všech byly vysázeny desítky nových stromů, keřů a okrasných rostlin. Přibyly také lavičky a odpadkové koše. „Na několika místech byly vyšlapány cesty, kudy si lidé zkracovali cestu domů. Nechtěli jsme jim jejich trasy měnit, proto jsme se rozhodli pro zpevnění těchto cest. Lze tedy říct, že si jejich trajektorii prakticky navrhli místní, kteří ostatně nejlépe vědí, jak jim to v blízkosti jejich bydliště bude vyhovovat,“ doplňuje náměstek Řádek. V místě u Mandysovy ulice přibyl navíc speciální workoutový prvek pro víceúčelové využití, pod Selicharovou ulicí byl zase postaven lanový herní prvek pro školáky. V obou lokalitách ještě přibyly přírodní pergoly, které v následujících měsících porostou popínavými rostlinami a vytvoří tak příjemné místo k posezení. Na všech místech byla také vyseta nová tráva, která v následujících měsících zbarví prostory do zelena.

Práce na tomto projektu byly zahájeny v říjnu loňského roku a dokončeny začátkem května. Vyšly na téměř 10,5 milionu korun, a to včetně následné tříleté péče o travnaté plochy a vzrostlou zeleň. Městu se také na projekt podařilo získat dotaci, a to ve výši 4,6 milionu korun ze Státního fondu na podporu investic v rámci programu Regenerace veřejného prostranství.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Park v Lipkách bude město revitalizovat

Městský park Sady architekta Lisky v hradeckých Lipkách vznikl ve třicátých letech minulého století. Vzhledem k jeho současnému stavu vedení hradecké radnice připravuje revitalizaci této veřejné zelené plochy nacházející se v městské památkové zóně mezi Sborem kněze Ambrože a…
Čtěte více

Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního,…
Čtěte více

Parky s altánem, molem i herními prvky vyrostou v Kuklenách

Město chce ještě letos vybrat stavební firmu, která v příštím roce oživí a upraví zelené plochy podél Malého labského náhonu v Kuklenách v západní části města. Vedení radnice zadalo zpracování projektové dokumentace k zadání a provedení stavby. Prvotní odhad výše nákladů na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme