Nové hradecké 3D bludiště už funguje, dnes tam mohou děti zdarma

3D bludiště patří k lanovému parku Na Větvi v Malšovicích v Hradci Králové.
3D bludiště patří k lanovému parku Na Větvi v Malšovicích v Hradci Králové. | autor: parknavetvi.cz

Mezinárodní den dětí můžete oslavit se svými ratolestmi třeba na nové atrakci v hradeckých lesích. Díky rozvolnění bezpečnostních opatření, které povolilo sdružování do 300 lidí, funguje Park Na Větvi téměř bez omezení. Soustava visutých hřišť na okraji Malšovic již tři týdny testuje čerstvě zprovozněné 3D bludiště v Hradci Králové. 

„Pro veřejnost jsme otevření zhruba 3 týdny a zájem návštěvníků se stále zvyšuje. V pondělí 1. června na den dětí k nám mají všechny děti první vstup zdarma,“ upřesnil vedoucí areálu Radek Vychopeň.

Dva propojené sportovní areály Park Na Větvi a nové 3D bludiště, se původně měly pro veřejnost otevřít na Velikonoce. Kvůli koronavirovým opatřením dostalo otevření odklad až do 8. června. „Od té doby jsme postupně navyšovali maximální počet návštěvníků a vzhledem k tomu, že předpisová kapacita hřiště je něco necelých 250 návštěvníků, současné vládní omezení na 300 lidí nám plně postačuje. Téměř jedinou povinností tak zůstává dodržování rozestupů, což vzhledem k velikosti areálu není problém,“ dodává Radek Vychopeň.

Dva druhy vstupného

Do areálu jsou dva druhy vstupného: Jednorázové, kdy návštěvník může strávit libovolně dlouhou dobu na síťových hřištích nebo prolézačkách třípatrového 3D bludiště, ale jakmile sjede 9 metrů vysokým a 24 metrů dlouhým tobogánem na zem, je z areálu venku; a celodenní vstupné, kdy se návštěvník může zpět do korun stromů vrátit kolikrát chce.

„V pondělí prvního června si děti mohou náš areál přijít zdarma vyzkoušet. Dostanou od nás jeden jednorázový vstup. Na hřišti si bezpečně vyhrají děti všech věkových kategorií,“ konstatuje Radek Vychopeň a dodává, že pro nejmenší děti, v závislosti na jejich fyzických schopnostech, je lepší doprovod někoho staršího.

V nezpoplatněné veřejně přístupné části areálu je v provozu stylový kiosek, který nabízí občerstvení s důrazem na regionální produkty. Těší se velkému zájmu rodičů doprovázejících své děti. Pravidelně se zde griluje maso, točí se lokální pivo a vaří se kvalitní káva. Areál návštěvníci najdou na konci ulice Hradečnice poblíž penzionu Zděná bouda a stejnojmenné autobusové zastávky, kam jezdí linka č. 9.

Nové 3D bludiště je obdélníková stavba skládající se ze šestnácti lávek a má tři podlaží ve výšce zhruba čtyř, resp. šesti a devíti metrů. Jednotlivá patra vypadají jako dlouhé dokola jdoucí chodby nadité překážkami, prolézačkami a herními prvky. Kdo by čekal pevnou půdu pod nohama, bude zklamaný, protože všechna patra jsou visutá. Jakkoli jednotlivé překážky náležitě prověří motorické schopnosti svých návštěvníků, atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po třech měsících je průjezd do Malšovy Lhoty bez omezení

Ulice Lhotecká v Malšově Lhotě, na které více jak tři měsíce probíhaly rekonstrukce, je znovu průjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Vřesová byly vybudovány nové chodníky a opraven byl také silniční povrch stávající krajské komunikace. Město do oprav chodníků, veřejného…
Čtěte více

Zveme: Na burgery, portugalský festival, dětský den či královnu na Bílé věži

Jaké akce se v Hradci Králové chystají na tento víkend? Pojede se Cyklomaraton v hradeckých městských lesích, na Správčáku bude dětský den, Bílou věží bude provázet královna, na letišti se koná menší verze festivalu Rock for People. Navštívit můžete také Burger street festival…
Čtěte více

V Malšovicích vzniká další atrakce: 3D bludiště v korunách stromů s tobogánem

V lese poblíž Zděné boudy a Lesního hřbitova na jihovýchodním konci Hradce Králové právě dělníci dokončují práce na visuté pohybové dílně s tobogánem a desítkami pohybových prvků. Hned vedle Parku na větvi v hradeckých Malšovicích vzniká nové lanové hřiště s názvem 3D…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme