Nová výstroj bude chránit městské strážníky před agresivními útočníky

Policisté nové obleky využijí nejen při fotbalových zápasech
Policisté nové obleky využijí nejen při fotbalových zápasech | autor: hradeckralove.cz

Strážníci hradecké městské policie si pořídili nové protiúderové obleky. Využijí je proti agresivních útočníkům například na fotbalových či hokejových zápasech, při demonstracích nebo na jiných masově navštěvovaných akcích, kde hrozí problémy a narušení veřejného pořádku. Speciální obleky najdou své využití také při nočních službách, s finančními prostředky na tento účel ve výši tři čtvrtě milionu korun souhlasili před časem i městští radní. 

Celkem 43 nových protiúderových obleků již strážníci hradecké městské policie ověřili v praxi. Letos v květnu během vyhroceného fotbalového zápasu domácího klubu s FC Baník Ostrava a obleky se velmi osvědčily. Nová výstroj se neliší od té, kterou k ostrým zásahům používá Policie České Republiky. „Pro potřeby našich strážníků jsme měli trošku odlišné požadavky na konečnou podobu oděvu. Bylo třeba například myslet na umístění malých kamerek, které naši strážníci a strážnice nosí, nezbytné proto bylo jednoduché, ale spolehlivé připevnění. Oblek i taktická vesta umožňují zavěšení veškerých doplňků výstroje i lepší manipulaci s nimi,“ uvedl Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové.

Městská policie Hradec Králové hodlá obleky kromě fotbalových zápasů využívat i při jiných sportovních utkáních. Někteří fanoušci se na ně totiž chodí cíleně poprat a sportovní výkony jsou až na druhém místě. Obleky se využijí také při demonstracích či na jiných hojně navštěvovaných akcích v Hradci Králové, kde hrozí, že bude narušen veřejný pořádek. Protiúderový oblek by měl strážníka ochránit proti zasahujícímu pachateli, proto musí splňovat několik přísných podmínek. „Jde v podstatě o soubor chráničů včetně speciální přilby. Součástí dodávky byla i ochranná bunda pod oblek, kukla na obličej, protiúderové rukavice či taktická vesta,“ popsal součásti obleku Jan Mrázek, velitel výkonu služby. Městští radní už dříve souhlasili s tím, že na novou výstroj vyčlení z městského rozpočtu příspěvek ve výši tři čtvrtě milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme