Nová tribuna i studny. Další etapa rekonstrukce hasičského stadionu bude hotová na podzim

Stadion už se postupně opravuje pět let.
Stadion už se postupně opravuje pět let. | autor: HZS Královéhradeckého kraje

Sportovce na stadionu pro výcvik a požární sport, který se nachází v Hradci Králové mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu, nahradí na čas opět stavaři. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje zahájí počátkem května další etapu rekonstrukce sportoviště. Měla by tak vzniknout nová tribuna, plochy areálu čeká zpevnění a vybudovány budou i nové studny.

 

„Během této etapy bude postavena nová tribuna, která vyroste v těsném sousedství současného zázemí a v jejích útrobách bude prostor pro skladování překážek. Dále se dokončí zpevněné plochy areálu a budou vybudovány i studny pro závlahu hřiště,“ popsal ředitel hasičského sboru kraje František Mencl. Staveniště si zhotovitel převzal v pondělí 4. května, hotovo by mělo být nejpozději do 24 týdnů.

Náklady na tuto etapu rekonstrukce jsou asi 13,9 milionu korun. Akce je spolufinancována z finanční dotace Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové, oba subjekty přispěly po čtyřech milionech korun. Zhotovitelem stavby je firma MATEX HK s.r.o.

Hasičský sbor začal za podpory města a kraje rekonstruovat stadion stadionu pro výcvik a požární sport v červenci 2015. Sportoviště dostalo za tu dobu parametry, které splňují přísné standardy pro konání soutěží republikového i mezinárodního formátu. V rámci předchozích etap byly například zrekonstruovány čtyřdráhová cvičná věž, komunikace, část zpevněných ploch a sportoviště. Klasická škvára byla na běžeckém oválu vyměněna za umělý povrch. Zrekonstruovány byly také všechny sítě na stadionu, areál byl odvodněn a vyměněna byla část oplocení, včetně nových vjezdových bran. Dále vzniklo zázemí nejen pro sportovce, ale také rozhodčí a zdravotníky.

Stadion slouží k výcviku profesionálních i dobrovolných hasičů, k dispozici je také příslušníkům Policie ČR, Armády ČR, případně studentům a žákům škol v okolí sportoviště. Pořádají se zde pravidelné soutěže profesionálních i dobrovolných hasičů, mimo jiné je dějištěm jedné z nejstarších soutěží v požárním sportu v České republice – Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči i neurochirurgové z Hradce se přidali k tanečním kreacím proti koronaviru

Sociálními sítěmi se nyní šíří videa tančících policistů, hasičů a zdravotníků, kteří ačkoli jsou v první linii v boji proti novému typu koronaviru, snaží se brát nelehkou situaci s nadhledem a humorem. Tancem ukazují lidem tři základní pravidla: udržování odstupu,…
Čtěte více

Hradečák namísto karantény vyrazil na kolo a spadl. Ohrozil tak záchranáře

Mladý muž z Hradce Králové nedbal po návratu z Itálie na karanténu, a neomaleně ohrozil záchranáře. Museli u něj o víkendu zasahovat, když na ulici spadl z kola a zranil se. Posádka zdravotníků však naštěstí zraněného předem vyzpovídala, takže včas použila speciální oděvy. Muži…
Čtěte více

Vánoční stromečky hořely i v Hradci. Mohly za to prskavky a vánoční řetěz

U dvou požárů museli na Štědrý den v Hradci Králové zasahovat hasiči. Příčinou byl u obou případů vánoční stromeček. Hořelo v Mýtské a Třebechovické ulici. V jednom případě požár vznikl s největší pravděpodobností od vánočního řetězu, v tom druhém od zapálené prskavky. Celkem se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme