Štítky: | Magistrát | odlehčovací služba |

Nová odlehčovací služba v Hradci dnes přijímá první klienty

Budova se stavěla dva roky.
Budova se stavěla dva roky. | autor: MMHK

Po necelých dvou letech byla v Honkově ulici v Hradci Králové dokončena stavba budovy odlehčovací služby. Během letošního jara byl objekt postupně vybavován nábytkem, technikou a specializovaným zdravotnickým zařízením. Samotná stavba včetně vybavení město vyšla na 136,4 milionu korun včetně DPH, na stavbu se navíc podařilo získat dotaci v maximální možné výši, která činí 47,7 milionu korun. Provozovatelem nové odlehčovací služby, která začne fungovat již od 27. června, bude městská společnost Sociální služby města Hradec Králové. Ještě před otevřením byla stavba letos v květnu oceněna Cenou Mosty, kterou uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením.

„Díky této stavbě došlo k posílení kapacit odlehčovací služby na území města a zároveň vznikly nové pracovní příležitosti. Samotná budova se vskutku povedla, prostory jsou velmi příjemné a zařízení kvalitní a moderní. Věřím, že klienti zde budou spokojení a bude se jim tu líbit. Totéž předpokládám u příbuzných klientů odlehčovací služby, kteří budou mít jistotu, že jejich blízcí jsou v dobrých rukách a je o ně náležitě postaráno,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Odlehčovací služba je určena pro rodiny, které se prakticky 24 hodin denně starají například o seniory nebo o osoby se zdravotním postižením, a potřebují nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Klient může být dočasně umístěn do odlehčovací služby, kde má zajištěnou odbornou 24hodinovou péči.

Odlehčovací služba, jejímž provozovatelem bude městská společnost Sociální služby města Hradec Králové, zahájí provoz od příštího týdne. „Již několik týdnů evidujeme poměrně velký zájem o využití této služby. První klienty máme v plánu přijmout hned v pondělí. Přepokládáme, že kapacity se nám budou během prázdnin rychle plnit,“ informuje ředitel Sociálních služeb města Hradec Králové Robert Černý.

Prostory budovy jsou plně bezbariérové a uzpůsobené nejen vozíčkářům, ale i pro umístění trvale ležících klientů. K dispozici je zde 35 pečovatelských lůžek. „Jedná se o jednu z největších investic do sociální oblasti v Hradci Králové v novodobé historii. Samotná stavba vyšla město na 127,4 milionu korun včetně DPH. Za zdravotnické vybavení, nábytek, techniku a další zaplatilo město více než devět milionů korun včetně DPH,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. Budova byla na náklady města vybavena IT technikou, zahradním, sedacím a kancelářským nábytkem, zdravotnickými lůžky a matracemi. Je zde také speciální zařízení jako například kolejnicový systém na přesun klientů nebo nastavitelná vana s bočním vstupem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dotace pomohou při opravě Fortny, odlehčovací službě i při úpravě zeleně

Odlehčovací služba Honkova, přeměna křižovatky Fortna i úprava zeleně a veřejného prostranství v ulicích Kejzlarova, Mandysova a Benešova. Na tyto investiční akce se městu podařilo v nedávné době získat další rozhodnutí o poskytnutí dotace. Celkově by se mezi ně mělo rozdělit…
Čtěte více

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Už víte, koho budete volit do hradeckého zastupitelstva? Můžete vybírat z šestnácti uskupení

Hradecký magistrát přijal kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev obcí, které se letos uskuteční v pátek 23. a sobotu 24. září. V Hradci Králové, kde v 85 volebních okrscích budou občané města volit 37 zastupitelů, podalo své kandidátky 16 subjektů.Do 25. července bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme