Nová naučná stezka pro děti se otevřela v areálu kempu Stříbrného rybníka

Naučná stezka už slouží dětem.
Naučná stezka už slouží dětem. | autor: FB Městské lesy

V areálu kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové, který patří mezi oblíbené turistické destinace na východě Čech, se pro děti otevřela naučná stezka. Vede z kempu směrem k občerstvení U Pytláka a seznámí návštěvníky se zvířaty žijícími v místních lesích a dalšími prvky s ekologickou tématikou. Stezka je navíc doplněna aplikací Lesní svět, která informativním panelům dává nový rozměr.

„Od té doby, co mají Městské lesy Hradec Králové ve své správě areál kempu Stříbrný rybník, tak se jeho rekreační možnosti neustále rozšiřují. Nové prvky a budovy v areálu nyní doplnila naučná stezka pro děti, ideální pro ty předškolního a mladšího školního věku. Věřím, že si tuto trasu děti oblíbí a přál bych všem rodičům a prarodičům, aby tu se svými dětmi strávili krásné chvíle plné dobrodružství a poznání,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Naučná stezka vede lesem ze zadní části kempu Stříbrný rybník a směřuje k občerstvení U Pytláka. „Lemována je frotážovými pulty a dalšími interaktivními prvky, díky kterým se snažíme rozšířit povědomí o společenské odpovědnosti a probudit v návštěvnících zájem o to, co se v přírodě děje, jak ekologicky a odpovědně zacházet s odpadky a podobně. Na stezce jsou také umístěny dřevěné makety ptáků. Doplněna je navíc o mobilní aplikací Lesní svět, díky které dostanou tyto panely nový rozměr a návštěvníci se dozvědí ještě daleko více nových zajímavostí,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Městské lesy ve spolupráci s Destinačním managementem Hradecko a městem Hradec Králové připravily pracovní sešit, který děti zdarma dostanou s sebou na stezku. K vyzvednutí je v recepci kempu. V pracovním sešitu děti naleznou zábavné úkoly i volná místa pro vytvoření frotáže z frotážových pultů. „Do pracovního sešitu jsme také připravili křížovku, kterou když děti správně vyplní, dostanou drobnou odměnu,“ doplňuje ředitel Zerzán. Ke stezce je možné dokoupit i turistickou známku, která je návštěvníkům k dispozici v recepci kempu a v turistickém informačním centru.

K této stezce vedle pracovního sešitu vznikl také pracovní list ve dvou úrovních obtížnosti, který ověří znalosti získané na stezce. Zdarma je k dispozici online na webových stránkách Městských lesů Hradec Králové a Destinačního managementu Hradecko, k vyzvednutí v menším nákladu v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a v recepci kempu Stříbrný rybník.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Čistotou vody na Stříbrňáku se bude zabývat nová studie

Stříbrný rybník v areálu stejnojmenného kempu je oblíbenou turistickou atrakcí na Hradecku. Bohužel voda v rybníce během letních měsíců vlivem vysokých teplot postupně ztrácí na kvalitě. Město proto zadalo zpracování hydrobiologického a hydrochemického průzkumu vody a sedimentu,…
Čtěte více

V srpnu se začne budovat cyklostezka od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu

Během srpna by měly být zahájeny přípravné práce na vybudování nové cyklostezky v hradeckých městských lesích. Ta povede od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu a bude lemovat silniční komunikaci Hradečnici, kterou doposud využívali chodci i vozidla společně. Díky nové stezce dojde k…
Čtěte více

Stříbrňák mají pomoci vyčistit dravé ryby. Správci je tam již vypustili

Kvalita vody ve Stříbrném rybníce je často diskutovaným tématem. Ve druhé polovině léta bývá voda už k nekoupání. Jedná se totiž o přírodní vodu, je tedy zakalená přirozeně se barvící do hněda. Ke konci sezóny se někdy objevují i sinice, řešení tohoto problému je ale velmi…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme