Nová naučná stezka pro děti se otevřela v areálu kempu Stříbrného rybníka

Naučná stezka už slouží dětem.
Naučná stezka už slouží dětem. | autor: FB Městské lesy

V areálu kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové, který patří mezi oblíbené turistické destinace na východě Čech, se pro děti otevřela naučná stezka. Vede z kempu směrem k občerstvení U Pytláka a seznámí návštěvníky se zvířaty žijícími v místních lesích a dalšími prvky s ekologickou tématikou. Stezka je navíc doplněna aplikací Lesní svět, která informativním panelům dává nový rozměr.

„Od té doby, co mají Městské lesy Hradec Králové ve své správě areál kempu Stříbrný rybník, tak se jeho rekreační možnosti neustále rozšiřují. Nové prvky a budovy v areálu nyní doplnila naučná stezka pro děti, ideální pro ty předškolního a mladšího školního věku. Věřím, že si tuto trasu děti oblíbí a přál bych všem rodičům a prarodičům, aby tu se svými dětmi strávili krásné chvíle plné dobrodružství a poznání,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Naučná stezka vede lesem ze zadní části kempu Stříbrný rybník a směřuje k občerstvení U Pytláka. „Lemována je frotážovými pulty a dalšími interaktivními prvky, díky kterým se snažíme rozšířit povědomí o společenské odpovědnosti a probudit v návštěvnících zájem o to, co se v přírodě děje, jak ekologicky a odpovědně zacházet s odpadky a podobně. Na stezce jsou také umístěny dřevěné makety ptáků. Doplněna je navíc o mobilní aplikací Lesní svět, díky které dostanou tyto panely nový rozměr a návštěvníci se dozvědí ještě daleko více nových zajímavostí,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Městské lesy ve spolupráci s Destinačním managementem Hradecko a městem Hradec Králové připravily pracovní sešit, který děti zdarma dostanou s sebou na stezku. K vyzvednutí je v recepci kempu. V pracovním sešitu děti naleznou zábavné úkoly i volná místa pro vytvoření frotáže z frotážových pultů. „Do pracovního sešitu jsme také připravili křížovku, kterou když děti správně vyplní, dostanou drobnou odměnu,“ doplňuje ředitel Zerzán. Ke stezce je možné dokoupit i turistickou známku, která je návštěvníkům k dispozici v recepci kempu a v turistickém informačním centru.

K této stezce vedle pracovního sešitu vznikl také pracovní list ve dvou úrovních obtížnosti, který ověří znalosti získané na stezce. Zdarma je k dispozici online na webových stránkách Městských lesů Hradec Králové a Destinačního managementu Hradecko, k vyzvednutí v menším nákladu v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a v recepci kempu Stříbrný rybník.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vznik cyklostezky v lese komplikuje podzemní voda a chránění živočichové. Bude město ve výstavbě pokračovat?

Zhruba před rokem zahájilo město přípravné práce pro výstavbu nové cyklostezky od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu. Proces výstavby se bohužel neobešel bez komplikací. Ačkoliv byl v projektu požadován hydrogeologický průzkum, nebyl projektantem proveden a na jaře letošního roku se…
Čtěte více

V hradeckých lesích vzniká nový běžecký okruh dlouhý téměř kilometr

V hradeckých lesích vzniká nový běžecký okruh. Asi 200 metrů od Lesního hřbitova už brzo bude hotov asi 800metrový okruh s přírodním „tartanem“, tento povrch je mimořádně populární třeba ve Skandinávii nebo Švýcarsku. Hradecký běžecký okruh bude teprve druhý v republice. První…
Čtěte více

U malšovické střelnice se bude měřit hluk a vznikne tam zemní val

Město po dohodě se zástupci Ministerstva obrany nechá prověřit hlukovou zátěž v okolí armádní střelnice Malšovice. Radní města proto na svém červnovém zasedání schválili vypracování akustické studie, a to od společnosti Akustické centrum, v ceně zhruba 237 tisíc korun včetně DPH…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme