Štítky: | Orlice | loděnice |

Nová loděnice na břehu Orlice by se mohla začít stavět už v létě

Nová loděnice se možná začne stavět už v létě.
Nová loděnice se možná začne stavět už v létě. | autor: vizualizace MMHK

Hradečtí vodáci se mohou pomalu těšit na novou loděnici na břehu řeky Orlice, která by měla nahradit tu stávající. Radní města včera projednali výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby s nabídkovou cenou necelých dvacet milionů korun bez DPH. Pokud zastupitelé vybraného zhotovitele schválí, mohla by být stavba nové loděnice zahájena již na začátku léta letošního roku.

„Současný stav loděnice, která je umístěna na pravém břehu řeky Orlice za sportovním areálem TJ Slavie a byla postavena ve dvacátých letech minulého století, je velmi nevyhovující, neodpovídá moderním standardům a nedostačuje ani svou kapacitou. Je potřeba prostory modernizovat a vytvořit příjemné zázemí pro sportovce, kteří se do loděnice budou vždy rádi vracet,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Objekt loděnice je v majetku města, doposud ji využívá vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové a některé střední školy, dále po domluvě s provozovatelem bude v novém areálu možný přístup pro veřejnost. „S provozovatelem budeme konzultovat průběh přípravných prací, aby nebyl narušený provoz loděnice a pro okolí byla zátěž v průběhu stavby minimální,“ uvádí náměstek primátora pro oblast investic města Jiří Bláha. Provoz areálu zůstane během stavebních prací nepřerušený díky tomu, že po dobu výstavby nové loděnice zůstane zachována ta stávající.

Město ve veřejné soutěži vybralo zhotovitele nové loděnice s nabídkovou cenou necelých dvacet milionů korun bez DPH. „Výsledek výběrového řízení budou projednávat začátkem března na svém zasedání ještě zastupitelé města. Pokud jej schválí, můžeme po uplynutí zákonné lhůty podepsat smlouvy, pak začnou tříměsíční přípravné práce. Předpokládáme proto zahájení stavby začátkem letních měsíců,“ doplňuje náměstek Bláha. Základem nové loděnice bude dvoupodlažní objekt rozdělený na dvě části, a to na zázemí loděnice a sklad lodí. Nová stavba bude provedena jako ocelová konstrukce izolovaná sendvičovou vatou a opláštěna dřevěným obkladem.

Na stavbu nové loděnice plánuje město využít dotaci. „Z dotačního systému jsme tento týden obdrželi zprávu, že naše žádost o dotaci na stavbu nové kanoistické loděnice na Orlici nyní vstoupila do fáze hodnocení. Žádost jsme na Národní sportovní agenturu podali koncem září minulého roku a pokud by byla dotace schválená, odhadujeme, že by mohla být ve výši více než 16 milionů korun včetně DPH,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová kanoistická loděnice už slouží vodákům

Vodáci už mají svojji novou loděnici. V Hradci se nová kanoistická loděnice otevřela o víkendu. Nabízí moderní zázemí pro sportovce i pro uskladnění lodí. Nová stavba na pravém břehu Orlice nahradila nevyhovující loděnici z 20. let minulého století. Informaci přináší Český…
Čtěte více

Loděnice u Orlice už je hotová, zbývá upravit okolí

Od loňského léta probíhá na pravém břehu řeky Orlice výstavba nové kanoistické loděnice. Budovu již řemeslníci v zimě dokončili, nyní je třeba dodělat ještě terénní úpravy včetně nového vjezdu. Město nyní řeší nájemce budovy. Téměř celý objekt bude v nájmu vodáků z Tělocvičné…
Čtěte více

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střeziny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme