Nová lávka přes Orlici zahájí zítra svůj provoz

Cesta mezi centrem města a kampusem Univerzity Hradec Králové bude od čtvrtka o něco kratší. Ve čtvrtek ve 22 hodin bude slavnostně zahájen provoz nové lávky poblíž zimního stadionu, která propojí Jiráskovy sady a areál univerzity. Nová lávka bude sloužit pěším a cyklistům.

Slavnostní otevření v nočních hodinách není náhodné. Jaku uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková, unikátní umělé osvětlení zajistí ještě večer dostatečné světlo všem cyklistům ai pěším. Zatímco lávka bude sloužit veřejnosti již ve čtvrtek, její pojmenování se stále hledá. Vedení města nabídlo občanům možnost lávku pojmenovat. Lidé proto mohou i nadále své návrhy posílat na adresu . "Dorazilo už zhruba sedm desítek návrhů, mezi nimiž dominuje Orlička, Orličanka či Studentská lávka. Jeden z autorů navrhuje pojmenovat dílo 'Lávka zamilovaných' a navrhuje připojit na lávku zámek a klíč vhodit do Orlice," uvedla Vlčková.
Výstavba nového přemostění Orlice podle návrhu Mirko Bauma trvala přibližně jeden rok. Náklady na vybudování lávky se vyšplhaly na přibližně na 24,5 milionu korun, z toho téměř 21 milionů bylo hrazeno z prostředků Evropské unie.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
13.6.2012 13:38
eva  (Nováček)
lávka přes Orlici
Lávka přes Orlici je super nápad. Mám však jednu připomínku týkající se neupraveného prostoru před hlavním vchodem do Jiráskových sadů. Myslím, že pro cyklisty nebude zrovna příjemné vjet na zničený povrch při vjezdu nebo výjezdu z lávky.
14.6.2012 09:22
Tomas  (Nováček)
RE: lávka přes Orlici
Dobry den, pane Fisere,<br /><br />
<br /><br />
bylo by mozne zacit k clankum prikladat fotodokumentaci? Bez obrazku mi clanky pripadaji neuplne. Treba je jeden. Urcite by to bylo fajn zpestreni. <br /><br />
<br /><br />
Zdravim,<br /><br />
Tomas Moser

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme