Štítky: | pouchov | sokolovna | hala |

Nová hala se místo pouchovské sokolovny začne stavět možná na jaře

Stará sokolovna se bourala v létě.
Stará sokolovna se bourala v létě. | autor: web TJ Sokol Pouchov

Nová tělocvičná hala na Pouchově se začne stavět nejdříve na jaře příštího roku. Vyroste místo původní pouchovskou sokolovnu, která šla letos o prázdninách k zemi.  Kromě zázemí a prostor tělocvičny by měla být vybudována i parkovací stání pro celkem 46 aut. Předpokládaná cena stavby je 55 milionů bez DPH, finální cenu ale určí ještě výběrové řízení, jehož podmínky dnes schválila rada města. Stavební práce by mohly začít nejdříve na jaře příštího roku. Tento bod ještě musí projednat zastupitelstvo.

„Ještě před zahájením prací musí být provedena přeložka silových kabelů distribuční sítě, vedení telekomunikace a také musí být ukončeny přípojky dosavadní sokolovny. Podle zadávací dokumentace bychom měli staveniště předávat vysoutěženému zhotoviteli na jaře příštího roku, přičemž je na stavbu včetně vyklizení staveniště a kolaudace 16 měsíců. V případě příznivých podmínek by mohlo být hotovo v létě roku 2021,“ sdělil investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Vybudovat by se mělo zázemí a prostor tělocvičny a nově také parkovací stání pro 46 automobilů určené pro veřejnost, kdy polovina bude přímo v areálu a druhá venku. Předpokládaná cena zakázky je 55 milionů korun bez DPH. Podmínky výběrového řízení, jehož výsledek určí finální cenu stavby, musejí ještě schválit zastupitelé.

Termíny, které si v tomto případě politici stanovili se nedařilo dodržet. Původně zmiňovaný plánovaný začátek stavby byl na podzim 2018. Alespoň o tom hovořilo bývalé vedení města. To nové mluvilo o letošním podzimu.Nyní se hovoří o jaru 2020.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba pouchovské sportovní haly pokračuje

Místo staré sokolovny na Pouchově pocházejícíc z poloviny minulého století už několik měsíců roste hrubá stavba nové sportovní haly. Stavět se začalo v průběhu dubna. Práce pak zkomplikovala vysoká hladina spodní vody. Termín dokončení se kvůli tomu posunul na podzim 2021.
Čtěte více

Léto ve znamení úprav ulic a chodníků. Staví se i hala na Pouchově či hasičská zbrojnice

Opravy ulic, chodníků, rekonstrukce škol ale i sportovní hala na Pouchově nebo hasičská zbrojnice v Plotištích. To jsou úpravy a projekty, na kterých radnice pracuje během letních měsíců. Zhruba v polovině září bude zahájena samotná stavba objektu odlehčovací služby v Honkově…
Čtěte více

Hradec se snaží zachránit halu TJ Slavia, nyní investuje do střechy

Loni královéhradecká radnice přispěla částkou 11 milionů korun na novou palubovku v hale TJ Slavia. Rozsáhlé rekonstrukce ale vyžaduje celá budova, zejména její střecha. Město se nyní chystá investovat půl milionu do provedení diagnostiky a posouzení střešní konstrukce, aby…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme