Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Městská policie dostala nové vozy a zbraně.
Městská policie dostala nové vozy a zbraně. | autor: hradeckralove.cz

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel, dohromady v celkové ceně zhruba 2,4 milionu korun.

„Strážníci z městské policie odvádějí svou práci velmi zodpovědně a s plným nasazením. Kromě zajištění běžného pořádku v ulicích se snaží pomáhat i při mimořádných událostech, jako je tomu například v těchto dnech v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině. Pokud chceme tuto kvalitu služby městské policie udržet, musíme naše strážníky náležitým způsobem vybavit, proto jsme schválili dodávky nových aut a zbraní, jelikož ty dosavadní již nebyly ve vyhovujícím stavu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Do vozového parku městské policie přibydou dva nové automobily značky Škoda za 1,14 milionu korun.

Dále bude pořízena stovka krátkých střelných zbraní typu CZ P 10C (85ks) a CZ P-10S (15 kusů), která vyjde na 1,26 milionu korun. „Vzhledem k tomu, že starší zbraně by v dohledné době čekala velmi nákladná repase, bylo v tuto chvíli vhodnější přistoupit k pořízení zbraní nových. Na tuto obměnu bude navazovat vybudování zbrojních skladů v objektu městské policie Delen a na služebně Benešova třída. Tím odpadnou přejezdy mezi objekty městské policie při střídání směn, respektive při odzbrojování a vyzbrojování strážníků,“ doplňuje ředitel městské policie Miroslav Hloušek. Městská policie tak tímto krokem ušetří na pohonných hmotách i času při přejezdech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme