Nezaměstnanost na Královéhradecku už tři měsíce stoupá

Míra nezaměstnanosti v okrese Hradec Králové vzrostla v srpnu letošního roku ve srovnání s předchozím měsícem o 0,17 procenta a nyní činí 6,37 procenta.
Jak vyplývá z údajů královéhradeckého úřadu práce, meziročně se míra nezaměstnanosti prakticky nezměnila – klesla pouze o 0,02 procenta. Za uplynulé tři měsíce ale počet lidí bez práce v okrese Hradec Králové stále stoupá. Ve srovnání s květnem letošního roku, kdy byla míra nezaměstnanosti v letošním roce nejnižší, se nezaměstnanost zvýšila o 0,9 procenta.

V srpnu bylo v okrese Hradec Králové bez práce 5351 lidí, což je o 145 více než v červenci. Firmy jim prostřednictvím úřadu práce nabízely 813 pracovních míst, tedy o 73 více než v minulý měsíc. Na jedno volné místo tak připadalo průměrně 6,6 uchazeče o zaměstnání.

Regionálně byla nejnižší nezaměstnanost přímo v Hradci Králové s šesti procenty. Nejvyšší nezaměstnanost hlásí Novobydžovsko s 9,5 procenta. Míra nezaměstnanosti v celém Královéhradeckém kraji činí 6,8 procenta.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme