Netradiční projekt oživuje Hradec sousedskými setkáními

Projekt připravuje hradecká setkání již druhým rokem
Projekt připravuje hradecká setkání již druhým rokem | autor: Zaber Hradec!

Projekt Zaber Hradec! se už druhým rokem snaží vdechnout život hradeckým ulicím formou neformálních sousedských setkání, která putují po různých veřejných místech v centru Hradce Králové. V loňském roce se setkání uskutečnila například na Baťkově nebo Malém náměstí. Nejbližší setkání je naplánováno na 20. září u Grandu. Připraven je bohatý program v čele s netradičními workshopy.

V Hradci se nic neděje, říkají často jeho obyvatelé. Toto tvrzení se už druhým rokem snaží vyvrátit projekt Zaber Hradec!, který pořádá různé neformální akce po celém městě. Jeho cílem není setkání organizovat, ale nabídnout podmínky pro tvůrčí aktivity všem, kteří se nebojí připojit nebo se třeba jen přijít podívat. Sousedská setkání si za svůj úkol předsevzala vymést šeď z ulic a přinést do nic život. A to vše pomocí různých aktivit, dobrého jídla a pití či zajímavých pouličních dílen. Další tradiční hradecké setkání sousedského rázu proběhne v neděli 20. září od 14 do 18 hodin na Palackého ulici u Grandu. „I tentokrát se akce uskuteční v rámci Evropského týdne mobility a zároveň se po vzoru ostatních měst připojí k výzvě Zažít město jinak pražského Auto*matu, který se dlouhodobě snaží propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje,“ uvedla předsedkyně spolku Martina Erbsová.

Návštěvníci akce budou mít možnost zapojit se zdarma do několika workshopů. Například do tvorby obrázkových koláží nebo do výšivek broží. Lidé zde také budou moci také využít služeb kadeřnice přímo pod širým nebem. Nebudou chybět voňavé palačinky, čerstvá káva a doprovodná živá hudba. „Můžete si však prostě jen přijít posedět, popovídat o dovolenkových zážitcích a třeba i přinést ochutnat kouzla z vaší kuchyně. Máte-li i vy nějaký nápad, jak oživit hradecké pomalu plynoucí vody, rozhodně si je neschovávejte pod čepicí a přijďte je realizovat,“ dodala Martina Erbsová. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Před Vánoci v Hradci uvidíte Živý betlém. Kde koupíte kapra a kdy se bude bruslit?

Poslední adventní víkend bude v Hradci Králové a blízkém okolí opět nabitý akcemi. Bílá věž láká na speciální vánoční prohlídku s koncertem, děti mohou putovat za Ježíškem, divadlo Lůza zve na představení Živý betlém, bude se konat tradiční zpívání u Betlémského světla, otevřen…
Čtěte více

Novoroční ohňostroj v Hradci Králové na tradiční akci První den spolu

Krajské město už léta neorganizuje silvestrovský ohňostroj. Hradec Králové svým obyvatelům nabízí tuto atrakci až první lednový den. Stejně tomu bude i letos. Můžete se těšit na tradiční, léty prověřený program. Nebude chybět video s přehledem významných událostí, které se…
Čtěte více

Zveme: Na akce k 17. listopadu v Hradci Králové, výlov rybníku, bruslení či adventní tvoření

Blížící se víkend nabídne hned několik zajímavých akcí v Hradci Králové. V sobotu dopoledne se u Pomníku obětem komunismu na Riegerově náměstí koná vzpomínkové setkání na 17. listopad. Den studenstva a sametovou revoluci připomene také Noc divadel v hradeckém Klicperově divadle,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme