Štítky: | Nemocnice | koronavirus | vakcína |

Nemocnice očkování odkládá na 4. ledna. Vakcíny včera nedorazily

Očkování se odkládá.
Očkování se odkládá. | autor: pixabay.com

Fakultní nemocnice v Hradci Králové odložila první očkování proti koronaviru až na 4. ledna 2021. Přislíbených 500 vakcín totiž v plánovaném termínu - tedy během pondělí 28. prosince - do Hradce Králové nedorazilo, dodavatel je má podle aktuálních informací přivézt ve čtvrtek. V nejistotě zůstávají i krajské nemocnice. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Informace o tom, kdy a kolik vakcín nemocnice dostanou, zatím chybí - podle mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbory Peterové to samotné ministerstvo nemůže ovlivnit. Vakcíny totiž do Česka vozí přímo jejich výrobci, kteří je mají rovnou rozvážet do nemocnic. Nemocnice ale zatím nemají ani další informace - kdyby vakcína přišla, stejně by s očkováním třeba v Jičíně nezačali, říká pro rozhlas ředitel tamní Oblastní nemocnice Tomáš Sláma. „Stejně bychom v tuto chvíli nevěděli, co s tím máme dělat. Protože zatím nemáme žádný předpis, jak máme vakcínu používat a nemáme připraveno žádné vakcinační centrum. To znamená, že pro nás to bude také do jisté míry novum."

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zatím počítá s tím, že se na krajské nemocnice dostane z další plánované dodávky. Do Česka by měla dorazit 7. ledna 2021, očkování by mělo začít o čtyři dny později. Jako první by měli na řadu přijít především zdravotníci, rizikoví pacienti nemocnic a případně senioři.

Mluvčí zdravotnického holdingu Lucie Chytilová potvrdila, že očkovat sice budou všechny krajské nemocnice, ale ani tam to nepůjde příliš rychle. „Připravujeme očkovací kapacity tak, abychom byli schopni oočkovat přibližně tisíc lidí každý týden."

Očkovací kapacity by měly postupně narůstat a v plánu je i zapojení praktických lékařů. I tak ale očkování při předpokládaných dvou dávkách na každého bude podle samotných lékařů trvat několik měsíců - a to i tehdy, pokud bude o vakcínu mít zájem jen část populace.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme