Štítky: | MHD Hradec Králové | Doprava |

Některé linky hradecké MHD změnily své trasy

Změny v jízdních řádech.
Změny v jízdních řádech. | autor: hradeckralove.cz

Začátkem tohto týdne se trochu pozměnily jízdní řády hradecké MHD. Cestující se tak musejí připravit na změny. Změny se týkají linky číslo 8, 21, 22.

U linky číslo 8 dochází ke změně trasy. Linka 8 je vedena ulicemi Habrmanova a Dykova. Touto změnou je částečně posílena linka číslo 12 a oblasti Pražského předměstí vznikne přímé spojení s Fakultní nemocnicí. Zároveň bude linka odkloněna z Gočárovy třídy, kde často vznikalo zpoždění kvůli dopravním zácpám. Počet spojů a časy odjezdu spojů z konečných se nemění. Jízdní doba spoje ve směru na Terminál HD se rovněž nemění, jízdní doba spoje ve směru do Malšovic bude navýšena o 1 minutu.

U linky číslo 21 je upraven jízdní řád. Mimo jiné dochází k úpravě jízdní doby, čímž by mělo být umožněno přesnější dodržování jízdního řádu v provozu.

Také u linky číslo 22 je upraven jízdní řád. U některých spojů je na zastávce Metuje vytvořena možnost přestupu na linku číslo 14.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Křižovatku Mileta čeká přestavba nejspíš už na jaře 2022

Proměna křižovatky Mileta u nemocnice v Hradci Králové je blíž, než se zdálo. Má téměř hotovou dokumentaci pro stavební povolení. Silničáři chtějí vybrat zhotovitele už za rok, stavět se má od května 2022. Napojení nemocnice a Benešovy třídy druhou křižovatkou se naopak…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme