Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: Pixmac

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako střední školy a univerzita. Další změny chystá magistrát, odbor dopravně správních agend bude odbavovat pouze klienty, kteří jsou objednaní přes on-line rezervaci na městském webu.

Mateřská škola Sluníčko (Štefánikova, pracoviště Hradecká) je uzavřena od středy, mateřské školy Čtyřlístek (pracoviště Švendova) a obě pracoviště školky Zvoneček jsou uzavřeny od čtvrtka. K dočasnému uzavření těchto školek došlo z důvodu nařízených karantén a současně z důvodu uzavření základních škol, kvůli kterému musela část personálu zůstat s dětmi doma na OČR. Město Hradec Králové zřizuje celkem 21 mateřských škol.

Na základě nařízení vlády České republiky jsou od středy 14. října uzavřeny všechny základní školy s výjimkou těch, které budou otevřené pro děti zaměstnanců složek IZS, sociálních pracovníků a dalších. V Hradci Králové k tomuto účelu slouží základní škola Josefa Gočára. Uzavřené jsou také základní umělecké školy. 

Od středy nejezdí ani školní spoje MHD a noční linky. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty. Naopak tradiční farmářsko-potravinové trhy v ulici Letců se za přísnějších hygienických opatření konat budou, a to dopoledne 17. a 31. října.

Na odbor dopravy jen s online rezervací

Hradecký magistrát je pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již objednaní, neboť v těchto případech se omezení rozsahu úředních hodin podle příslušného usnesení vlády neuplatní.

Od příštího týdne pak bude odbor dopravně správních agend odbavovat pouze klienty, kteří jsou objednaní přes on-line rezervaci na městském webu. Úřad nyní upraví nabídku termínů pro objednání s ohledem na aktuální situaci a kapacitní možnosti jednotlivých agend. Klienti jsou v případě sjednané schůzky na konkrétní čas vyřizování průběžně a nevytvářejí se tak fronty, které jsou vzhledem k současné epidemiologické situaci rizikové jak pro návštěvníky úřadu, tak pro jeho zaměstnance.

„Odbor dopravy byl pro neobjednané klienty standardně otevřený čtyři dny v týdnu. Po nařízení vlády jsme museli tyto úřední hodiny omezit na pondělí a středu, poměrně logicky se v tyto dny na odboru dopravy vytvářely fronty klientů, kteří neměli on-line rezervaci a čekali, až na ně přijde řada. V případě objednání předem lidé přijdou na konkrétní čas, za pár minut jsou odbaveni a mohou prostory úřadu opustit,“ vysvětlila tajemnice hradeckého magistrátu Markéta Bartušová.

Na internetových stránkách města mají lidé možnost se na některé úkony magistrátu objednat a on-line rezervovat termín. Platná legislativa současně umožňuje některé agendy, které zajišťují odbory dopravy obecních úřadů, vyřizovat na jakékoli obci s rozšířenou působností v republice. Lidé tak výměnu řidičského průkazu či přepis automobilu nemusí řešit pouze na místně příslušném úřadě, ale mohou využít služeb jiného odboru dopravy, který je z pohledu vzdálenosti či vytíženosti dostupnější.

Omezení knihovny

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemické situace a z provozních důvodu omezuje otevírací dobu také městská knihovna a všechny její pobočky. Podrobnou tabulku s časy, na které jsou čtenáři zvyklí z letních měsíců, naleznete na webu knihovny. Do konce října jsou zrušení i všechny kulturní akce pro veřejnost. 

Od 21. září máte možnost v knihovně zařídit své platby na výpůjčních pultech platební kartou. Platební terminály jsou k dispozici v ústřední budově i na všech 7 pobočkách knihovny s celotýdenním provozem. Díky novému webovému katalogu Tritius a nové službě Odložení z poličky se v knihovně můžete zdržet jen po dobu vyzvednutí své objednávky. K vracení knih můžete stále využít biblioboxy před budovami.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více

Do škol se dnes vracejí všechny děti, hradecká MHD obnoví běžný provoz

V pondělí se do hradeckých základních škol vrátí všechny děti, rotační výuka se ruší. Změny nastanou i ve frekvenci testování žáků na koronavirus, nově bude stačit test provedený jednou týdně. K běžnému provozu se dnes vrací v rámci postupného rozvolňování…
Čtěte více

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme