Štítky: | Dušičky | koronavirus | roušky |

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Dušičky letos trochu jinak.
Dušičky letos trochu jinak. | autor: hradeckralove.cz

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě potřeby pomůže s nalezením hrobu či vyřízením jiné záležitosti týkající se pohřebnictví. Pro vybrané dny v období Dušiček rovněž budou posílené spoje MHD, linka č. 9 bude navíc zajíždět až k Lesnímu hřbitovu.

„Pro všechny je to zcela nová situace, ale jsem pevně přesvědčen, že i v této nelehké době jsme schopni uctít památku našich blízkých, kteří už tu nejsou s námi, důstojným způsobem. Tento svátek obvykle provází zvýšená koncentrace osob na hřbitovech i v jejich okolí. Buďme k sobě prosím ohleduplní a nosme roušky,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Nošení roušek je povinné v zastavěném území, ve kterém se nacházejí také některé hradecké hřbitovy, doporučeno je nošení roušek i na Lesním hřbitově. Zároveň budou na hřbitovech v Kuklenách, na Pouchově, Lesním hřbitově v Malšovicích, na Novém Hradci a v Plotištích veřejnosti k dispozici pracovníci Technických služeb Hradec Králové. „Tito vybraní pracovníci jsou připraveni pomoci či poradit při hledání konkrétního hrobu nebo aby podali informace o délce a případné nutnosti proplacení nájemného a služeb s nájmem spojených. Na hřbitově v Kuklenách a na Lesním hřbitově funguje také pomoc imobilním osobám při dopravě ke hrobu a to prostřednictvím elektrovozíku,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadají městské organizace. Dopravu prostřednictvím elektrovozíku je třeba si domluvit telefonicky dopředu se správcem hřbitova. Auta mají do hřbitovů vjezd zakázaný.

Během období Dušiček budou také posíleny vozy MHD, a to ve středu 28. října, kdy je státní svátek, dále o víkendu 31. října a 1. listopadu, a také 2. listopadu v samotný Den zesnulých. Posílena bude linka č. 9, která nebude končit na obvyklé zastávce Střelnice, ale bude v době od 8 do 19 hodin pokračovat až na Lesní hřbitov. V případě 2. listopadu bude linka 9 zajíždět na Lesní hřbitov v době od 8 do 16 hodin. Posílena bude také linka č. 3 zajíždějící ke hřbitovu v Kuklenách. Nasazeny zde budou kloubové autobusy a trolejbusy, jejichž kapacita je oproti standardním vozům zhruba o jednu třetinu vyšší. Pokud bude nutné kapacitu ještě navýšit, bude pro tyto případy připravena mimořádná autobusová posila, kterou bude možné nasadit do provozu tam, kde to bude nejvíce potřeba.

S ohledem na stávající epidemickou situaci jsou v kanceláři správy hřbitovů v areálu hřbitova v Kuklenách až do odvolání omezeny úřední hodiny. Pro veřejnost je otevřeno v pondělí a ve středu od 8 do 13 hodin. Po dušičkách pak bude obdobně jako na jaře upřednostňována elektronická a korespondenční komunikace s klienty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme