Štítky: | Dušičky | koronavirus | roušky |

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Dušičky letos trochu jinak.
Dušičky letos trochu jinak. | autor: hradeckralove.cz

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě potřeby pomůže s nalezením hrobu či vyřízením jiné záležitosti týkající se pohřebnictví. Pro vybrané dny v období Dušiček rovněž budou posílené spoje MHD, linka č. 9 bude navíc zajíždět až k Lesnímu hřbitovu.

„Pro všechny je to zcela nová situace, ale jsem pevně přesvědčen, že i v této nelehké době jsme schopni uctít památku našich blízkých, kteří už tu nejsou s námi, důstojným způsobem. Tento svátek obvykle provází zvýšená koncentrace osob na hřbitovech i v jejich okolí. Buďme k sobě prosím ohleduplní a nosme roušky,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Nošení roušek je povinné v zastavěném území, ve kterém se nacházejí také některé hradecké hřbitovy, doporučeno je nošení roušek i na Lesním hřbitově. Zároveň budou na hřbitovech v Kuklenách, na Pouchově, Lesním hřbitově v Malšovicích, na Novém Hradci a v Plotištích veřejnosti k dispozici pracovníci Technických služeb Hradec Králové. „Tito vybraní pracovníci jsou připraveni pomoci či poradit při hledání konkrétního hrobu nebo aby podali informace o délce a případné nutnosti proplacení nájemného a služeb s nájmem spojených. Na hřbitově v Kuklenách a na Lesním hřbitově funguje také pomoc imobilním osobám při dopravě ke hrobu a to prostřednictvím elektrovozíku,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadají městské organizace. Dopravu prostřednictvím elektrovozíku je třeba si domluvit telefonicky dopředu se správcem hřbitova. Auta mají do hřbitovů vjezd zakázaný.

Během období Dušiček budou také posíleny vozy MHD, a to ve středu 28. října, kdy je státní svátek, dále o víkendu 31. října a 1. listopadu, a také 2. listopadu v samotný Den zesnulých. Posílena bude linka č. 9, která nebude končit na obvyklé zastávce Střelnice, ale bude v době od 8 do 19 hodin pokračovat až na Lesní hřbitov. V případě 2. listopadu bude linka 9 zajíždět na Lesní hřbitov v době od 8 do 16 hodin. Posílena bude také linka č. 3 zajíždějící ke hřbitovu v Kuklenách. Nasazeny zde budou kloubové autobusy a trolejbusy, jejichž kapacita je oproti standardním vozům zhruba o jednu třetinu vyšší. Pokud bude nutné kapacitu ještě navýšit, bude pro tyto případy připravena mimořádná autobusová posila, kterou bude možné nasadit do provozu tam, kde to bude nejvíce potřeba.

S ohledem na stávající epidemickou situaci jsou v kanceláři správy hřbitovů v areálu hřbitova v Kuklenách až do odvolání omezeny úřední hodiny. Pro veřejnost je otevřeno v pondělí a ve středu od 8 do 13 hodin. Po dušičkách pak bude obdobně jako na jaře upřednostňována elektronická a korespondenční komunikace s klienty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více

Fakultní nemocnice převzala 4600 dávek vakcíny od firmy Astra-Zeneca. Dodávka výrazně situaci nemění

Hradecká fakultní nemocnice převzala v pondělí odpoledne 46 krabic s vakcínou na očkování proti koronaviru od společnosti Astra-Zeneca. Celkem 4600 dávek vakcíny od dalšího dodavatele si hradecká nemocnice rozdělí s krajskými nemocnicemi, očkování by mohlo začít nejspíš ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme