Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly.
Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly. | autor: hradeckralove.cz

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v Hradci docela vydařila. Čísla návštěvnosti jednotlivých památek a atrakcí sice nebyla rekordní, ale vyšplhala se poměrně vysoko.

Například srpen byl z hlediska zájmu turistů příznivým měsícem pro hradeckou dominantu Bílou věž. Po jejích schodech vystoupalo druhý prázdninový měsíc přes šest tisíc návštěvníků. Celkem jich od začátku sezóny do konce srpna bylo 16 tisíc. "Jinak nám za celou sezónu navštíví Bílou věž kolem 40 tisíc lidí, ale přesto se dá říci, že jsme naskočili poměrně dobře do těch standardních čísel jako před covidem," hodnotil pro hradeckou televizi návštěvnost Miroslav Franc, ředitel HKVS.

Zájmu se těšil i dřevěný kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Prohlédnout si ho přišlo přes pět stovek lidí. Zájem nebyl jen o památky, za kulturou pod širé nebe tedy do letního kina Širák přišlo asi 4500 diváků. Rekord z roku 2019, kdy se přišlo na filmy podívat 5500 lidí překonn sice nebyl, ale na vině bylo zřejmě letošní poměrně deštivé počasí.

Včera také ukončila provoz Slunná loučka u Městských lázní. Celková návštěvnost od 10. května, kdy byla otevřena, dosáhla bezmála 2 500 lidí, a to i přesto, že počasí nebylo vždy příznivé a klienti museli dodržovat přísná proticovidová opatření.

Návštěvnost byla oproti roku 2020 nepatrně nižší, to se na loučku přišly opalovat tři tisícovky návštěvníků.

Slunná loučka je každoročně vyhledávané místo k odpočinku hlavně pro maminky s malými dětmi, nebo pro ty, kteří si chtějí užít opalování a klid v centru města buď samostatně, nebo ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu či aquacentra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž…
Čtěte více

Bílá věž bude mít od příštího roku sítě. Neměly by narušit vzhled památky

O zabezpečení ochozu Bílé věže na Velkém náměstí v Hradci Králové rozhodli na svém pondělním zasedání zastupitelé města. Instalovány by zde měly být bezpečnostní sítě, jejichž podoba bude zřejmá až dle projektových návrhů. Město chce během podzimních měsíců vybrat zpracovatele…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme