Návštěva památek o víkendu zdarma


Město Hradec Králové pořádá o víkendu 8. a 9. září Dny otevřených dveří památek. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví pod záštitou Rady Evropy a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
V sobotu a v neděli bude volný vstup do Galerie moderního umění na Velkém náměstí. V této významné secesní budově od architekta Osvalda Polívky je k vidění stálá expozice s názvem „České výtvarné umění 20. století“. V neděli budou zdarma zpřístupněny další objekty. Jedná se o Bílou věž na Starém městě. Základní kámen strážní věže a zvonice byl položen roku 1574. Uvnitř se nachází stálá expozice o historii a stavbě věže. Dále lze navštívit monumentální budovu muzea na labském nábřeží, která je národní kulturní památkou. Ta byla postavena podle návrhů architekta Jana Kotěry a stala se symbolem české moderny. Zajímavá je zde historická expozice „Od pevnosti k salonu republiky“. Probíhají tady i další výstavy s názvem Kriminalita východních Čech 16. až 18. století, Papírové léto III a kolekce prací absolventů Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, nazvaná Zdobné techniky v uměleckém truhlářství. Zdarma bude zpřístupněn i památník bitvy 1866 na Chlumu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme