Nájemníci v městských bytech si připlatí

Nájemné v městských bytech v Hradci Králové vzroste v roce 2010 přibližně o pětinu. Tento týden o tom rozhodla rada města. Za stometrový byt v centru tak nájemníci například měsíčně zaplatí 6 685 korun namísto současných 5 744 Kč.

Jak uvedl tiskový mluvčí magistrátu Václav Svobodi, i přes navýšení zůstává nájemné v městských bytech i o polovinu levnější než nájemné tržní. Navýšení se navíc netýká bytů bezbariérových, bytů v domech s pečovatelskou službou, bytů v domech postavených se státní dotací a bytů které město do konce letošního roku prodá nebo zprivatizuje.
„Rozdělujeme dvě kategorie městských bytů, standardní a se sníženou kvalitou a u obou kategorií také zohledňujeme lokalitu, ve které se byt nachází. Nárůst nájemného od 1. ledna 2010 se tak bude pohybovat mezi 16 a 24%. Celkem se zvýšení týká asi 1700 bytů,“ vysvětlil Ivan Čakány z Odboru správy majetku města.
Postupné zvyšování nájemného probíhá od roku 2006 a mělo by končit v roce 2012. Letošní navýšení nečiní v procentech tak vysoké částky jako v roce loňském, kdy se pohybovalo v rozmezí 39 – 86%. „Podle Sdělení ministerstva pro místní rozvoj z poloviny letošního roku je jako cílové nájemné do roku 2012 stanoveno 90,60 Kč respektive 81,54 Kč u bytů se sníženou kvalitou,“ doplnil Čakány.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
30.7.2009 19:43
Hradecan (neregistrovaný)
Opět zvyšování nájemného...kdo na to bude mít?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme