Na zimním stadionu unikl čpavek, hasiči evakuovali 19 osob

Hradecký zimní stadion
Hradecký zimní stadion | autor: hradeckralove.cz

Celkem 19 osob evakuovali ve středu odpoledne hasiči z prostor hokejového stadionu v Hradci, kde unikl čpavek. Nebezpečné chemikálie se nadýchalo několik lidí, které na místě ošetřili záchranáři. Díky včasnému zásahu, dostatečnému odvětrávání objektu a dobrým klimatickým podmínkám nedošlo ke vzniku toxického mraku a šíření koncentrovaného čpavku mimo objekt stadionu a hradecká veřejnost proto nebyla látkou nijak ohrožena.

Únik čpavku byl na operační středisko Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje nahlášen hasiči v 15.36 hodin. „Operátoři okamžitě na místo vyslali v setkávacím systému  lékaře a tři záchranářské posádky z Hradce Králové. Zdravotníci zde postupně ošetřili pět postižených, kteří se uniklé chemikálie nadýchali,“ informoval tiskový mluvčí záchranné služby Ivo Novák. Ošetření pacienti nemuseli dle jeho vyjádření do nemocnice, mohli zůstat na místě.  

Dvě osoby se uniklého plynu nadýchaly více

Na hokejovém stadionu zasahovaly také jednotky hasičů ze stanice Hradec Králové – Přívoz a Hradec Králové – Pražská. Povolány byly i speciální zásahové automobily pro situace s únikem nebezpečných látek. Jelikož zjištěné hodnoty čpavku ve vzduchu byly nadlimitní, hasiči okamžitě evakuovali osoby z ledové plochy, kanceláří i hotelu v objektu. Celkem šlo o 19 lidí.

„Z toho dva se uniklého plynu nadýchaly více, hasiči jim proto poskytli předlékařské ošetření s využitím kyslíkového přístroje a následně je předali do péče Zdravotnické záchranné služby,“ uvedl Ondřej Sezima, mluvčí krajských hasičů.

Čpavek se naštěstí nerozšířil mimo stadion

Jakmile byla zajištěna evakuace osob, dva hasiči se oblékli do ochranných protichemických obleků s dýchacím přístrojem uvnitř a provedli uzavření hlavního přívodu čpavku do objektu. Amoniak se naštěstí nerozšířil mimo stadion a nedošlo tak k ohrožení veřejnosti. „Kolem šesté hodiny odpoledne klesly měřené hodnoty ve všech prostorách stadionu na normální hladinu a místo bylo předáno správci objektu. Příčina události je v šetření,“ doplnil Ondřej Sezima.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Hradečák namísto karantény vyrazil na kolo a spadl. Ohrozil tak záchranáře

Mladý muž z Hradce Králové nedbal po návratu z Itálie na karanténu, a neomaleně ohrozil záchranáře. Museli u něj o víkendu zasahovat, když na ulici spadl z kola a zranil se. Posádka zdravotníků však naštěstí zraněného předem vyzpovídala, takže včas použila speciální oděvy. Muži…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme