Na Velké náměstí se po rekonstrukci dostanete i autobusem MHD

| autor: hradeckralove.cz

Magistrát ve spolupráci s hradeckým dopravním podnikem uvažuje o tom, že na Velké náměstí bude po jeho plánované rekonstrukci zajíždět autobus městské hromadné dopravy. Zatím je nápad ve fázi plánování, není ještě jisté, kudy přesně by měl autobus jezdit, kolik bude na náměstí zastávek ani jaký typ dopravního prostředku to bude.

"Počítáme spíše s malým autobusem, mělo by jít o jakousi okružní linku," uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátora města.

Zatím dopravní podnik zpracoval několik variant.  Velké náměstí by mělo být propojeno na městkou dopravu formou vnitroměstské linky na uzlové zastávky, ze kterých vedou stávající linky do celého města. "Jedna z možností je i propojení případného odstavného parkoviště u koupaliště Flošna s centrem města," uvedl Miloslav Kulich, ředitel hradeckého dopravního podniku. Jaký typ autobusu bude do historického centra zajíždět, se ještě přesně neví. Podnik uvažuje také o takzvané čisté dopravě - tedy elektrobusech. "Ani počet zastávek ještě není jistý, plánujeme jednu nebo dvě," dodal ředitel.

V současné době přípravy na rekonstrukci náměstí probíhají. Magistrát dlouhý čas sbíral souhlasy vlastníků dotčených nemovitostí a pozemků, které potřeboval, aby mohl opravy odstartovat. Když se mu to podařilo, padla ze strany aktivistů, kteří nesouhlasí s plánovanou podobou náměstí hlavně kvůli snížení počtu parkovacích míst, námitka systémové podjatosti primátora města Zdeňka Finka a jeho podřízených. Krajský úřad, který námitku řešil, však rozhodl, že se o podjatost nejedná.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.4.2016 14:41
Eva (neregistrovaný)
rekonstrukce Velkého náměstí
Několik let je plánována rekonstrukce náměstí, prozatím probíhají dle výše uvedených informací přípravy a už vyjde článek týkající se zavedení linky MHD. Není to tak trochu z opačného konce, když se stále o rekonstrukci píše, ale nic se neděje.
6.4.2016 15:26
Olda (neregistrovaný)
RE: rekonstrukce Velkého náměstí
no, dá se to vnímat tak, že magistrát dává najevo, že odstavení aut by opravdu mohlo způsobit umrtvení života na Velkém náměstí a tak se to snaží zaplácnout slibem linky MHD. Jak se říká, slibem neurazíš.
Ostatně chápu, že z toho má vedení města strach, protože Malé náměstí už je mrtvé. Pro ty, co to ještě nevědí: je to jen pár let co se Malé náměstí s velkou pompou zrekonstruovalo. Město už nyní uvažuje o tom, že by se udělaly další úpravy, které by mimo jiné opět umožnily větší počet parkovacích stání, protože Malé náměstí je mrtvá zóna.
Takže takhle je na to potřeba se dívat
7.4.2016 08:11
Michal (neregistrovaný)
Hozená rukavice
Technicky s tím bude možná problém, protože kvůli nezmapovaným sklepům je už dnes na náměstí zákázaný vjezd pro vozidla těžší 3,5t resp.občas tam s něco těžšího dostanete,ale na vlastní riziko. Uvažuje se tedy o systematické změně a pravidelném průjezdu 20-30ti tunových "kolosů"?

Jinak by mne zajímalo, zda se na MMHK už někdo ráčil zabývat skutečností, že nájmy komerčních prostor v samém centru jsou na stejné nebo dokonce nižší než mezi I. a II.okruhem a dokonce výrazně nižší než v nových OC otevíraných za II.okruhem a na periferiích? Proč nikomu na městě nevadí, že i v prostorách vlastněných městem musely být před pár lety snižovány nájmy o cca 30% a proč některé zejí prázdnotou? Proč je centrum HK po 18.hodině polomrtvým městem? Pořád nic?
11.4.2016 06:49
Venda (neregistrovaný)
Ha HA
Ješte by to chtělo linku na Masarykovo náměstí

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme