Na Stříbrňáku se kempovalo ostošest

Spokojeni s končící sezonou jsou provozovatelé kempu u hradeckého Stříbrného rybníku. Letní provoz sice ještě nekončí, už teď ale obsazenost hodnotí dobře. Tuzemská turistka si Čechy znovu získává, cizinců neubylo.

Konec sezony předpovídají kempy na září. „Pevný termín konce sezony daný nemáme. Zavírat budeme s posledním člověkem v kempu,“ řekl Hradeckému deníku Michal Moravec z cestovní kanceláře, která provoz kempu na hradeckém Stříbrném rybníku zajišťuje. Očekávaný pokles přílivu turistů se letos nepotvrdil. „Letošní sezona byla velmi slušná. Zájem o ubytování v našem kempu byl zhruba stejně velký jako vloni, a to jak ze strany cizinců, tak i ze strany Čechů. Těch letos oproti dřívějším sezonám přijelo mnohem více,“ doplnil Deníku Michal Moravec.
Návštěvníci mají kempy v oblibě, jejich nároky ale postupně rostou. Doby, kdy stačil plátěný stánek s pivem a párky nebo nevzhledné hromadné sprchy se studenou vodou, jsou nenávratně pryč. „Zájem ze strany klientů přetrvává u kempů, které jsou alternativou tříhvězdičkového standardu a nabízejí další doprovodné služby, jako například dětský bazének, dětské atrakce, kulturní či jiný program. Třeba pravidelné grilování, táborák, restauraci, lepší sociální a hygienické zázemí a podobně,“ cituje Hradecký deník Tomio Okamuru z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Stříbrňák se snaží nezaostávat. „V našem kempu mohli klienti využít půjčovnu lodiček, šlapadel, jízdních kol, hřiště na plážový volejbal, pro děti pak tobogán a dětské hřiště. Velkým lákadlem byly také adrenalinové atrakce, jako lanové centrum, paintball a aquazorbing,“ popsal Deníku Michal Moravec.
Stejný boj o zákazníky očekávají odborníci na cestovní ruch i příští rok. S lepší ekonomickou situací by lidé opět mohli začít pošilhávat po zahraničních destinacích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kompletně zrekonstruovaný kemp Stříbrný rybník se otevírá, má téměř obsazeno

Dnes se otevírá městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové, který nabízí na letošní sezonu nové zázemí, opravenou restauraci i chatky, novou recepci, safari stany, místa na stanové louce a další zábavné atrakce jako minigolf, curling, gladiator arénu nebo vodní polo. Areál…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více

Pálení čarodějnic v Hradci Králové šestkrát jinak. Kam vyrazit?

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější čarodějnické akce v Hradci Králové. Pokud ještě nevíte, kam 30. dubna 2019 na pálení čarodějnic vyrazit, mrkněte na následující tipy. Vybere si snad každý, děti, dospělí, knihomolové, pivaři i saunaři.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme