Štítky: | Doprava | uzavírky | okruh |

Na silničním okruhu Hradce u fakultní nemocnice bude kvůli opravám až do října omezen provoz

Řidiče potrápí omezení na okruhu.
Řidiče potrápí omezení na okruhu. | autor: MMHK

V Hradci Králové na městském okruhu v ulici Sokolská poblíž fakultní nemocnice zahájí Ředitelství silnic a dálnic na začátku července letošního roku opravu povrchu silnice 1/31. Jedná se o kilometr dlouhý úsek mezi čerpací stanicí OMV a křižovatkou Sokolské ulice a Rašínovy třídy, tedy silnic I/31 a I/37 (výpadovka na Pardubice). Provoz bude omezen po dobu čtyř měsíců až do měsíce října. V průběhu oprav bude vždy v každém směru průjezdný jeden jízdní pruh.

V počáteční fázi prvních dvou měsíců budou dočasně přesunuty obě autobusové zastávky Fakultní nemocnice na most U Soutoku. Bezbariérová přístupová cesta bude zajištěna po stávající stezce pro chodce pod mostem U Soutoku. Autobusové zastávky Heyrovského budou v obou směrech dočasně při frézování a pokládce povrchu uzavřeny. Omezení příjezdu k čerpací stanici OMV bude minimalizováno, a to po dobu frézování a pokládky nových asfaltových vrstev v úseku. Po odfrézování bude zajištěn provizorní průjezd. V této fázi bude také probíhat výluka trolejbusové dopravy s náhradní autobusovou dopravou. S těchto důvodů byl zvolen prázdninový termín, aby došlo k co nejmenšímu omezení dopravy.

Druhá fáze oprav bude zaměřena na křižovatku silnic I/31 a I/37 (výpadovka na Pardubice). Na tomto úseku budou kromě opravy povrchu vozovky rekonstruovány všechny ostrůvky. V každém směru bude vždy průjezdný jeden jízdní pruh.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Začaly opravy na silničním okruhu Hradce, doprava může váznout i jinde ve městě

Léto, kdy doprava ve městě je přece jen trochu slabší, využívají i v Hradci silničáři k opravám povrchů komunikací všech kategorií. Na několika místech v centru města i v jeho okrajových částech hradecké technické služby opravují chodníky nebo pokládají nový asfalt v ulicích.…
Čtěte více

Inteligentní dopravní systém už se v Hradci začíná budovat, na křižovatkách může být omezený provoz

stavební práce na inteligentním dopravním systému (IDS) byly zahájeny, samotným výkopovým pracím ale předcházely ještě instalace provizorních semaforů. Změnami budou v následujících letních měsících procházet čtyři křižovatky, později se bude pokračovat dalšími. Dojít by mělo…
Čtěte více

Opravy Úprkovy ulice začnou v červenci. Uzavírka ovlivní i provoz MHD

Rekonstrukce hlavního průtahu v hradeckých Malšovicích bude pokračovat poslední etapou. Opravovat se bude silniční povrch Úprkovy ulice, dojde i na nové chodníky a úpravu těch stávajících, vybudování nové zastávky MHD, úpravu zeleně a doplnění osvětlení. Práce by měly být…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme