Štítky: | Doprava | uzavírky | okruh |

Na silničním okruhu Hradce u fakultní nemocnice bude kvůli opravám až do října omezen provoz

Řidiče potrápí omezení na okruhu.
Řidiče potrápí omezení na okruhu. | autor: MMHK

V Hradci Králové na městském okruhu v ulici Sokolská poblíž fakultní nemocnice zahájí Ředitelství silnic a dálnic na začátku července letošního roku opravu povrchu silnice 1/31. Jedná se o kilometr dlouhý úsek mezi čerpací stanicí OMV a křižovatkou Sokolské ulice a Rašínovy třídy, tedy silnic I/31 a I/37 (výpadovka na Pardubice). Provoz bude omezen po dobu čtyř měsíců až do měsíce října. V průběhu oprav bude vždy v každém směru průjezdný jeden jízdní pruh.

V počáteční fázi prvních dvou měsíců budou dočasně přesunuty obě autobusové zastávky Fakultní nemocnice na most U Soutoku. Bezbariérová přístupová cesta bude zajištěna po stávající stezce pro chodce pod mostem U Soutoku. Autobusové zastávky Heyrovského budou v obou směrech dočasně při frézování a pokládce povrchu uzavřeny. Omezení příjezdu k čerpací stanici OMV bude minimalizováno, a to po dobu frézování a pokládky nových asfaltových vrstev v úseku. Po odfrézování bude zajištěn provizorní průjezd. V této fázi bude také probíhat výluka trolejbusové dopravy s náhradní autobusovou dopravou. S těchto důvodů byl zvolen prázdninový termín, aby došlo k co nejmenšímu omezení dopravy.

Druhá fáze oprav bude zaměřena na křižovatku silnic I/31 a I/37 (výpadovka na Pardubice). Na tomto úseku budou kromě opravy povrchu vozovky rekonstruovány všechny ostrůvky. V každém směru bude vždy průjezdný jeden jízdní pruh.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené…
Čtěte více

Odlehčí se hradecké dopravě po dokončení úseků D11 a D35? Bude záležet na chování dopravců

Hradecký silniční okruh už je roky přetížený, zdaleka nestačí zvládat současnou dopravu. Možná se však Hradečtí dočkají jistých úlev. Ty by mohly přijít s dostavbou úseků dálnic D35 a D11. Jedná se třeba o oblast v okolí Brněnské třídy, ulevit od kamionů by se mohlo řidičům…
Čtěte více

Začaly opravy na silničním okruhu Hradce, doprava může váznout i jinde ve městě

Léto, kdy doprava ve městě je přece jen trochu slabší, využívají i v Hradci silničáři k opravám povrchů komunikací všech kategorií. Na několika místech v centru města i v jeho okrajových částech hradecké technické služby opravují chodníky nebo pokládají nový asfalt v ulicích.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme