Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Na magistrátu v Hradci Králové bude možné platit poplatky bezhotovostně.
Na magistrátu v Hradci Králové bude možné platit poplatky bezhotovostně. | autor: hradeckralove.cz

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila jejich pořízení a provoz systému za téměř 951 tisíc korun bez DPH.

„Pořízením platebních automatů dojde k modernizaci služeb poskytovaných městem a zároveň se zvýší rychlost odbavení požadavků klientů magistrátu města,“ říká tajemnice Magistrátu města Hradec Králové Markéta Bartušová.

Platební automaty budou dva, jeden z nich bude umístěn v přízemí hlavní budovy magistrátu, druhý na odboru dopravy v prostorách Gayerových kasáren, kavalíru B. 

„Systém ovládání bude zcela jednoduchý. Vstupem bude variabilní symbol, který klient ručně zadá, případně načte z čárového kódu nebo QR kódu na složenkách vydávaných městem. Platba bude probíhat pouze bezhotovostně. Poplatky bude možné pro větší přehlednost členit dle jednotlivých odborů,“ doplňuje ekonomická náměstkyně primátora Monika Štayrová.

Bezhotovostní platby bude možné provádět platební kartou, pomocí mobilního telefonu nebo chytrých hodinek. Platební automaty bude možné využívat k platbě správních a místních poplatků.

V následujících dnech město plánuje město s vysoutěženým dodavatelem podepsat smlouvu, instalace automatů by měla být zahájena ještě v tomto roce, používat je bude možné v průběhu března příštího roku. Vedle automatů budou moci klienti i nadále využívat služeb magistrátní pokladny.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce obnovit veřejné prostory na Moravském Předměstí

V létě loňského roku dokončilo město projekt na úpravu veřejných prostranství v sídlišti Moravského Předměstí v Hradci Králové, kde bylo předběžně vytipováno šest lokalit, které v budoucnu čeká kompletní úprava a přeměna. Jako první by měly začít práce v lokalitě ohraničené…
Čtěte více

Cyklovraky připoutané ke stromům a zábradlí už mizejí z hradeckých ulic

V polovině října město dokončilo mapování cyklovraků a kol, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem, zabírají parkovací místa a snižují atraktivitu veřejných prostranství. První vraky začínají z veřejných míst mizet už během dnešního dne, o jejich odstranění se…
Čtěte více

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme