Na hradeckém letišti bude výcvikové centrum pro hasiče

Centrum pro výcvik složek integrovaného systému za zhruba dvě miliardy vznikne do roku 2013 na letišti ve Věkoších. Hradečtí zastupitelé v úterý schválili převod 24 hektarů pozemků pro výstavbu, která má být zahájena na jaře 2011. Se zřízením centrálních skladů humanitární pomoci se nepočítá.

Město převede pozemky státu jen za náklady. „Dohodli jsme se, že pozemky převedeme za náklady s tím spojené, což je několik set tisíc korun. Pokud by se areál nerealizoval, tak nám pozemky zůstanou,“ uvedla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová. Projekt schválila Evropská komise a z evropských fondů se má financovat 85 procent nákladů. „Převod pozemků nám umožňuje zahájit čerpání prostředků ve větší míře než dosud a zahájit přípravné projektové práce jak na národní úrovni, tak vůči evropské administrativě,“ řekl Pavel Dekret , vedoucí oddělení jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky. Moderní centrum bude sloužit také policii či zdravotnické záchranné službě. Ročně  se zde proškolí minimálně dva tisíce osob. Projekt podpoří rozvoj podnikatelské sféry. „Přinese až 500 pracovních míst např. v restauračních službách nebo údržbě,“ sdělil Dekret.
Původně se plánovalo v rámci  výcvikového centra zřízení centrálních skladů humanitární pomoci. Z důvodu nedostatku financí vznikne v Hradci pouze odbavovací část. „Na letišti bude také mezisklad  pro přijímaní a vysílání humanitární pomoci nebo záchranných týmů,“ dodal Pavel Dekret.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme