Mlhoviště se budou spouštět od dnešního dne. Kde všude na ně v Hradci narazíte?

Mlhoviště se budou spouštět tento týden.
Mlhoviště se budou spouštět tento týden. | autor: TSHK

Léto už udeřilo v plné síle, koupaliště Flošna bude za chvíli den co den narvané. Zchladit se ale mohou především děti i na několika mlhovištích ve městě. Od dnešního dne je postupně začnou hradecké technické služby spouštět. Ve městě jich je celkem osm a slouží k ochlazení veřejnosti. i využívání mlhovišť má však svoje pravidla.

Mlhoviště začnou fungovat od pondělí. „V tomto týdnu probíhají přípravy mlhovišť na jejich uvedení do provozu. Od 10. června budou mlhoviště postupně spouštěna na celém území města,” uvedly technické služby na svém webu. Loni se mlhoviště spustila o téměř dva týdny dříve, už 29. května. Celkem je v Hradci najdete na osmi místech. Hradecká mlhoviště Mlhoviště jsou v těchto lokalitách: Čajkovského, Kejzlarova, Labská – Jungmannova, Lachtan – Palachova, Severní, Štefánikova čp. 308, Štefánikova – Exnárova a Věkoše – Truhlářská. Mlhoviště je například i na Slunné loučce vedle městských lázní.

I mlhoviště mají své provozní řády a pravidla, jak je může veřejnost využívat. Voda vmlhovišti se nehromadí a průběžně odtéká. Zařízení je  čištěno a dezinfikováno jednou za pět dní nepřetržitého  provozu. Mlhoviště nesmí nikdo znečišťovat, používat mýdlo nebo saponáty, koupat tam zvířata nebo v jeho okolí jezdit na kole či kolečkových bruslích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupaliště Flošna zkracuje otevírací dobu

Po celé prázdniny jsou venkovní bazény v provozu od pondělí do pátku od 6 do 20 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 20 hodin. Tato otevírací doba platí do 31. srpna 2022. Od 1. září bude otevírací doba koupaliště zkrácena. Po celý týden bude otevřeno od 10 do 19 hodin. Bazény jsou…
Čtěte více

V Hradci se opět seká mozaikově. Plochy pro obrazy si mohou někde lidé sami navrhnout

Už několik let po sobě můžeme v Hradci vidět netradičně posekané travnaté plochy. Technické služby v Hradci Králové začaly i letos s takzvaným mozaikovým sečením. Technika, kdy na ploše zůstávají vedle míst s posekanou trávou i ostrůvky neposekané vegetace, má pomoci hmyzu i…
Čtěte více

Hradec vysází stovky stromů a přibydou nové druhy květin, třeba krásenky

Stovky nových stromů, desítky druhů květin a návrat k mozaikovému sečení chystají na letošní rok Technické služby Hradec Králové. S první výsadbou stromů se začne na jaře, kdy se obmění část jehličnanů. Výsadba listnatých stromů je pak připravena na podzim. V létě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme