Štítky: | Krimi |

Mladík se pokusil o vraždu nedaleko hradecké staré nemocnice

Policie České republiky v úterý večer chytila po několikadenním pátrání šestáctiletého mladíka, který se v minulém týdnu pokusil o vraždu a znásilnění mladé ženy téměř v centru města, jenom kousek od staré nemocnice. 

Mladík je podezřelý ze závažných trestných činů, a to z pokusu vraždy a znásilnění. Policie varovala, že mladík by mohl být velmi nebezpečný.

Minulý týden ve středu navštívila mladá žena (29 let) discotéku Neon na Pospíšilově třídě v Hradci Králové. Strávila zde několik hodin a kolem druhé ráno se vydala na cestu domů. "Její cesta vedla z Pospíšilovy ulice pod nadjezdem do Bidlovy ulice, pokračovala přes Kubištovy sady, přešla ulici Víta Nejedlého směrem ke staré nemocnici. Hned za ní z diskotéky odešel mladík, s kterým v průběhu večera hovořila. Během cesty ji pozval k sobě domů," popsala situaci Iva Kormošová z Policie ČR.

Na mladou ženu však odmítnutý mladíček zaútočil za starou nemocnicí. "V sadech Vítězslava Nováka na ni fyzicky zaútočil se sexuálním motivem a následně se ji pokusil usmrtit. Žena ovšem útok přežila a okolo čtvrté hodiny ráno vyhledala pomoc na vrátnici staré nemocnice," doplnila policistka Kormošová.

Aktualizace: mladíka v úterý večer zadržela policie

V úterý večer policejní mluvčí oznámila, že mladíčka se podařilo zadržet. "Podezřelého z pokusu vraždy a znásilnění jsme v 16:35 chytili v Jungmannově ulici v Hradci Králové," řekla Iva Kormošová za královéhradeckou policii. Nyní je zahájeno vyšetřování.

Mluvčí ještě doplnila, že zadržení mladíka proběhlo bez problémů. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
12.6.2013 07:43
Jirka (neregistrovaný)
dopaden
tak toho .... už chytili!
13.6.2013 01:13
prosim (neregistrovaný)
RE: dopaden
ted uz jen vykastrovat a do rukou prisit lopatu..skoda ze chlapci jiz nejsou takovi gentlemani aby doprovazeli slecny i bez vidiny strejchu a dalo se tak aspon predchazet vetsine takovychto uchylnych vypadu..
13.6.2013 07:48
MOnika (neregistrovaný)
Hlavně, že ho chytili. Je to mazec, skoro v centru Hradce!
29.4.2021 22:06
jana (neregistrovaný)
nezvolila moc bezpečnou cestu...
zvlášť, když se na ni lepil už v Neonu, měla si vzít taxík, čím větší kr.pl, tím větší má sílu, jestli si myslela, že ho zvládne a ubrání se? nenapadlo by mě jít tak opuštěným místem s loudilem za zády...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na…
Čtěte více

Strážníci chytli sprejera, který ničil plot

Krátce před jednou hodinou ranní přijal operační důstojník městské policie oznámení na poškození cihlového plotu průmyslového podniku. Volající uvedl, že sleduje muže, který nepravidelně vybíhá ze vchodu jednoho z domů a sprejuje. Toho samého člověka již viděl včera. Dnes to…
Čtěte více

Vystrašený pes visel z okapu

Dispečer hradecké městské policie přijal neobvyklé  oznámení od muže. V centru města visel z okapu u střechy vysokého domu pes. Vyslaná hlídka na místě zjistila, že se pes opravdu nachází v okapu domu vysokém cca 15 m. Z tohoto důvodu přivolali strážníci hasičský záchranný…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme