Mikulášský trolejbus letos Hradcem neprojede

Letos čety ani Mikuláše v trolejbusu nepotkáte.
Letos čety ani Mikuláše v trolejbusu nepotkáte. | autor: DPMHK


Ani letos se děti se svými rodiči neprojedou po Hradci Mikulášským trolejbusem. Může za to vzrůstající covidová pandemie. "Vloni, kdy jsme jej zrušili poprvé a i letos, právě díky 30. výročí od vzniku této stále poměrně ojedinělé akce v České republice, jsme předpokládali širší koncept a rozsah samotné akce a to včetně autorského čtení pro děti na téma „Jak vzniká kniha se skřítkem Modrovouskem“ autorky paní Markéty Vítkové, která se v knize „Překvapení skřítka Modrovouska a jiné pohádky z Hradce Králové“ jednou z pohádek s názvem – Dárky z trolejbusu přímo dotýká i této naši tradiční speciální mikulášské jízdy pro nejmenší cestující," zní z hradeckého dopravního podniku.

Program se podnik bude snažit zajistit na příští rok. Jako připomínku minulých Mikulášských jízd budou pak umístěny v první půlce měsíce prosince na obrazovkách v některých autobusech MHD fotografie z předešlých ročníků – další fotografie jsou uloženy i na našem Facebooku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme