Štítky: | Mikuláš |

Mikulášská trojice se projede trolejbusem i na železnici, chystá se i na Velké náměstí

Mikuláše, čerta i anděla potkáte opět v trolejbusu
Mikuláše, čerta i anděla potkáte opět v trolejbusu | autor: hradeckralove.cz

Mikuláš, anděl i nezbytní čerti se už chystají na svou tradiční obchůzku Hradce Králové. Hodným dětem něco pěkného za básničky či písničku nadělí a ty, co zlobily, mají stále ještě chvilku na to, aby se trochu polepšily. Oblíbená trojice připomínající legendu o svatém Mikuláši vyjde do ulic tento čtvrtek a pátek. V Hradci ji můžete potkat hned na několika různých místech. Kromě tradiční akce na Velkém náměstí bude Mikuláš také na Tylově nábřeží nebo například v Novém Adalbertinu.

Na Tylově nábřeží se začíná o půl páté

S první mikulášskou skupinkou se můžete setkat ve čtvrtek od 16:30 hodin na Tylově nábřeží na prostranství před prodejnou jízdních kol. Kromě setkání s Mikulášem a čertem je připraveno i vystoupení hudební skupiny, prostor dostanou i samy děti. Za básničku, písničku nebo koledu dostanou od pekelníka nebo Mikuláše perník, nějakou sladkost si však podle pořadatelů odnese domů každý návštěvník.

Za volant trolejbusu usedne opět Mikuláš

Stejně jako loni nebude v Hradci chybět oblíbený trolejbus, kde za volant usedne sám svatý Mikuláš. Páteční akce v režii zaměstnanců Dopravního podniku Hradec Králové je určena pro nejmenší cestující, kteří se svezou v kloubovém trolejbusu spolu s Mikulášem, andělem a čerty. Děti budou obdarovány drobnými dárky, většinou však za básničku nebo písničku. O přestávkách bude akce probíhat venku v prostoru terminálu hromadné dopravy a konečných stanic Malšovice U Čechů a Nový Hradec Králové. Jízda je pro rodiče s dětmi zdarma.

Trasa mikulášské jízdy

v 15:05 odjezd ze zastávky Alessandria, Komenského ulicí a kolem zimního stadionu na Nový HK (příjezd zhruba v 15:40 hodin)

v 16:07 z Nového HK po trase linky č. 2 na terminál HD (16:44)

v 17:10 z terminálu HD po trase linky č. 7 do Malšovic (17:34)

v 18:00 z Malšovic zpět po trase linky č. 7 na zastávku Stará nemocnice, dále na zastávku Průmyslová škola a po trase linky č. 6 k Alessandrii, kde akce končí. Přesný jízdní řád bude uveřejněn na zastávkách, na letácích ve vozidlech MHD.

Čerti se projedou i na dětské železnici

Kdo se nestihne projet mikulášským trolejbusem, může se povozit na dětské železnici na náměstí 5. května od 16 do 19 hodin. Také tady budou v pátek kralovat čerti. Vláček pojede ze stanice Nebe do stanice Peklo a pořadatelé zvou především návštěvníky v čertovských maskách a s baterkami nebo jinými světýlky.

Velké náměstí se promění v pekelný rej

Čerti budou samozřejmě opět řádit také na Velkém náměstí. Uskuteční se tu již 10. ročník čertí show s názvem Čerte, utíkej. „V 17:00 hodin se setmí a Velké náměstí se utiší a děti vyčkávají na příchod čertů. Najednou začne čertí ponurá muzika a po dlouhém vyčkávání začnou hromy a blesky a začnou se rojit ty nejstrašidelnější a nejobávanější čerti z pekla. BLBLBL... bude znít přes celé Velkém náměstí...,“ popisují začátek programu pořadatelé.

Všechny příchozí pak čekají taneční vystoupení, soutěže, písničky a také vyhlášení soutěže o nejpůsobivější masku. Program završí slanění čertů z balkónu staré radnice a ohnivá show v podání Dua Denum. Pořadatelé akce doporučují malým čertíkům, aby se pokusili vytvořit co nejoriginálnější kostým, protože pro nejlepší jsou připraveny ceny.

Program akce "Čerte, utíkej"

16:00 Začátek volného programu
17:00 Vystoupení ZUŠ Adal
17:10 Soutěže
17:20 T-Bass vystoupení
17:25 Soutěže
17:35 Čertí se rojí na náměstí
17:45 Ohnivá show
17:50 Možná přijde Mikuláš
17:55 Vyhlášení masek
18:00 T-Bass workshop
18:15 Konec akce

Hry i soutěže v Novém Adalbertinu

Oblíbená trojice čeká na všechny malé i větší dětí také v Novém Adalbertinu. Začíná se v pátek přesně v 16 hodin, konec akce je naplánován na 19 hodin. Kdo přijde, může se těšit na spoustu zábavy, soutěží a samozřejmě té pravé mikulášské nadílky. Na programu je také vystoupení taneční skupiny T-Bass, dětského pěveckého sboru, připraveno bude zdobení perníčků, výroba přáníček, mikulášská dílna nebo malování na obličej. Akce je určena dětem od tří do patnácti let, je však třeba předem si zakoupit vstupenku. V předprodeji ji koupíte za 150 korun, na místě za 180 korun. VIP vstupné zakoupíte za dvojnásobnou cenu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Mikuláš v Hradci pojede trolejbusem, bude na Bílé věži i v obchodních centrech

Nestihli jste nebo zkrátka nechcete zvát čerty s Mikulášem domů a přesto byste rádi dodrželi tradici a dětem nadílku i zážitek dopřáli? Můžete využít několika nabídek v Hradci Králové. I letos bude po městě jezdit Mikulášský trolejbus. Tady je jistě příjemnou zprávou, že jízdné…
Čtěte více

Mikuláše s čertem můžete potkat v aquacentru, na Bílé věži, u dětské železnice i v trolejbuse

Nepřijde za vámi letos čert s Mikulášem domů? Nevadí, můžete je potkat na různých místech v Hradci. A dokonce ne jen 5. prosince. Čertovskou nadílku slibuje aquacentrum, do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se zaručeně objeví i na Bílé věži,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme