Michal Pahulák se ve svém prvním zápasu po dlouhých letech v HK prezentoval hned důležitou brankou

Hradečtí hokejisté v sobotu uzavřeli utkáním 26.kola základní část první ligy. Před utkáním s Třebíčí si musel trenér Vladimír Jeřábek vypořádat s absencí dvou útočníků a to sice Dušana Frosche a Jardy Roubíka, kteří se zranili v Písku. Nejistý byl až do sobotního rána start brankáře Tomáše Duška, který se rozhodl až na dopoledním rozbruslení, že do branky nastoupí. "Celou tu dobu jak jsme se vrátili z Písku, tak jsem si ledoval naražené koleno, na které mi v posledním zápase v závěru spadl jeden hráč. V sobotu už to tak nebolelo a dalo se s tím hrát, tak jsem nastoupil" řekl Tomáš. Lodivod Energetiků Vladimír Jeřábek tedy kompletně přeházel útočné formace a do sestavy zapojil také novou posilu Michala Pahuláka
Ten zavítal na svůj mateřský led po několika letech strávených na Slovensku, kde vybojoval titul se Zvolenem. V Hradci tak doplnil další dva hráče - Michala Nohejla a Petra Luštince, se kterými v ročníku 93-94 nastupoval ve žlutočervených barvách Hradce Králové v extralize. Během první nepříliš pohledné třetiny ze strany domácích, kterou prohráli 0:1 dorážkou z první přesilové hry Třebíče nastupoval Michal ve čtvrté formaci. Od druhé dvacetiminutovky však figuroval už v druhé pětce a působil opravdu klidným a jistým dojmem. Vše korunoval v polovině zápasu, kdy hradečtí začínali Třebíč už pěkně "kousat". Uvolnil se z rohu hřiště, najel si před hostujícího brankáře Zdeňka Kučírka, zkušeně si ho položil na led a když už pukem mířil do prázdné klece, vypíchla mu ho nečekaně vyhozená hokejka Kučírka. Za to logicky rozhodčí nařídil trestné střílení. Michal Pahulák se k němu postavil čelem a téměř krokem dojel před Zdeňka Kučírka a pohotovou kličkou do bekendu vyrovnal na 1:1 "Věřil jsem si, na Slovensku mi dávali důvěru při nájezdech poměrně často. Nervóznější jsem byl ale malinko před utkáním, když se vrátíte po dlouhé době na domácí led tak se logicky chcete předvést divákům v co možná nejlepším světle a to mi malinko svazovalo ruce" s úsměvem na tváři konstatoval zkušení třicetiletý hradecký odchovanec. Hradec po vyrovnání začal být mnohem aktivnějším protivníkem než tomu bylo doposud a hosty přehrával. Ve 36.minutě potvrdili Energetici pravidlo které praví, že ne nadarmo je v hokeji dobré střílet z každé pozice. Zdeněk Procházka napřáhl u červené čáry a jeho šikovně mířenou střelu brankář Kučírek zaregistroval pomalu až v brance, neboť puk těsně před ním skočil a chytit ho bylo velmi obtížné. Do dvoubrankového vedení se dostali Východočeši přesně za půl minuty, Zbyněk Spitzer, vsetínský obránce, nyní ve službách Hradce propálil od modré čáry Kučírka dělovkou mezi betony a ten ihned po inkasovaném třetím gólu přenechal místo v brance náhradníku Nerudovi. Hostům se ale povedlo v závěrečné snaze o zkorigování výsledku ještě snížil na jednobrankový rozdíl necelou minutu před koncem 40.minuty. Od modré tentokrát však v hradeckém pásmu střílel kanonýr Třebíče Michal Kaňka a snížil na 3:2. V závěrečné třetině nastoupila Třebíč viditelně povzbuzena brankou, kterou se ji podařilo dát v závěru předchozí dvacetiminutovky. Domácí naopak bránili svůj náskok "zuby nehty", ale hráči Horácké Slávie přeci jenom vyrovnali. Tomáše Duška prostřelil kolega Zbyňka Spitzera a Petra Barteka ze Vsetína, nyní ale na hostování právě v Třebíči Marek Dubec a začínalo se zase prakticky od začátku. Proti tomu byl ale Radek Bělka, který ve 47.minutě ztrhl vedení opět na stranu Energetiků. Domácím se náskok dařilo bránit až do samého závěru. Třebíč šáhla minutu a půl před koncem řádné hrací doby po hře bez brankáře v šesti hráči v poli. Buly v hradeckém pásmu vyhrála a obránce Petr Mocek prostřelil v čase 58:47 Tomáše Duška a bylo vyrovnáno. Zápas tak dospěl do prodloužení, ale ještě před ním mohli hosté prakticky rozhodnout šest vteřin před koncem, kdy byl téměř sám před Duškem útočním Třebíče, ale hradecký gólman se už překonat nenechal. V prodloužení hráli nejprve hosté přesilovou hru 4 na 3 trvající přes minutu. V ní se Horácké Slávii podařilo nastřelit dvakrát tyč domácí klece, ale branku nevstřelili. Rozhodčí pak dal početní výhodu i Energetikům. V rohu kluziště se ujal puku velmi šikovný a aktivní, snad nejmenší hráč v poli Patrik Fořt, který se svoji kličkou doslova vysmál obránci Třebíče, druhou obelstil i gólmana Stanislava Nerudu a přesnou přihrávkou vybídl Patrika Becka ke skórování už do prázdné branky. Hradec tak po velikém boji, zvítězil nad zkušeným a bezpochyby velmi kvalitním protivníkem 5:4 v prodloužení. Díky remíze Brna s Prostějovem se ale v tabulce nic neměnilo. S minimálním bodovým rozestupem zůstali Energetici na poslední příčce v tabulce a to znamená, že v prvním zápase nadstavbové části přivítáme doma už tuto středu vedoucí celek Kladna a v sobotu by měli cestovat východočeští hráči na Moravu k zápasu s Brnem, podle posledních informací by se ale utkání mělo odehrát na východě Čech. O dalším vývoji jednání Vás budeme včas informovat. Za domácí nám utkání zhodnotil hlavní trenér Vladimír Jeřábek. Ten otevřeně přiznal, že po první třetině mohla Třebíč mít větší náskok něž pouze o jeden gól. "Začali jsme bázlivě a jsem rád, že jsme prohrávali po dvaceti minutách pouze 0:1. Pak jsme udělali v sestavě určité korektury a stáhli jsme hru na tři pětky a od této doby si myslím, že jsme hráli dobře. Ve výsledném efektu jsme spokojeni se ziskem dvou bodů, ale na druhou stranu jsme mohli mít body tři, stačilo pouze uhrát power-play" přiznal trenér. "Je jasné, že jsme nemuseli ale dnes získal ani jeden a proto spokojenost jak už jsem říkal se ziskem dvou bodů určitě je" dodal hned v závěru. Na otázku jak se mu líbila nová posila Michal Pahulák odpověděl téměř bez váhaní "Tak Michal dnes dal velmi důležitý gól na 1:1 z trestného střílení, postavil se k tomu jako zkušený hráč a proměnil ho. Na první utkání odvedl velmi dobrý výkon, hlavně jak říkám, dal důležitou branku po které se celé mužstvo zvedlo." řekl na adresu Michala Pahuláka Vladimír Jeřábek. Trenér hostů Roman Mejzlík nechápal výpadek svého týmu ve druhé třetině. "My jsme odehráli velmi dobře první třetinu, hráli jsme to, co jsme si řekli. Ve druhé části mužstvo ale úplně přestalo hrát, pustili jsme domácí do hry, ty to využili a dostali se do vedení 3:1. Hráči však hráli dál a dostali jsme se zpátky brankou na 3:2. V poslední třetině se nám povedlo srovnat, ale zase potom jsme inkasovali nešťastný gól po teči. Mančaft se ale opět nesložil a kluci vyrovnali, v prodloužení jsme dali dvě tyčky a prakticky z následné akce domácí dali branku a rozhodli. Myslím si, že hokej z naší strany nebyl až na výpadek ve druhé třetině špatný" doplnil hodnocení domácího trenéra také kouč hostů Roman Mejzlík. Energetici se střetnou v nadstavbové části tedy s celky, 1. Kladna, 3. Jihlavy, 5. Chomutova, 7. Třebíče, 9. Žďáru, 11. Kadaně a 13. Brna. Sestava HC VČE: Dušek - Spitzer, Fejgl, Procházka, Matějíček, Bartek, Luštinec, (Veselý, Hendrich) - Polák, Fišer, Jelínek, Fořt, Beck, Nohejl, Bělka, Štefan, Suchý, Vašata, Pahulák, Kolařík. Branky: 05:40 Oliva (Vítek, Hrbáček) 0:1, 31:58 Pahulák TS 1:1, 35:07 Procházka (Matějíček) 2:1, 35:37 Spitzer (Fišer) 3:1, 39:06 Kaňka (Žiška, Holý) 3:2, 43:55 Dubec (Beroun) 3:3, 47:22 Bělka 4:3, 58:47 Mocek (Kučera, Holý) 4:4, 63:17 Beck (Fořt) 5:4 Střely: 29:26, Vyloučení: 6:8, Využití: 2:1. Diváci: 1000.