Michal Pahulák opět ze sóla vyrovnával na 2:2, Hradec ale nadějný stav se zkušeným soupeřem neudržel

K programu 27.kola přijel na východočeský led celek, který vedl před středečním zápasem první ligu už o 15 bodů, naopak domácí tým Energetiků se pohyboval zcela na jiném konci tabulky se ztrátou pouhých dvou bodů na 13.Brno a tři body jim chyběli na 12.Beroun. "Dnes jsme mohli pouze překvapit, i když to bylo tajné přání nás všech" prozradil po konci středečního dramatu hlavní trenér Hradce Vladimír Jeřábek, ten se musel opět ještě obejít bez zraněného Dušana Frosche a Jarosvala Roubíka. "Dušan by měl jít zkusit už ve čtvrtek na trénink a podle toho se rozhodne, s Jardou by to mělo být obdobné, uvidíme, jestli se dají do kupy na sobotní důležitý zápas s Brnem" řekl Jeřábek
V první třetině mohli jít domácí do vedení hned po několika vteřinách když se nečekaně odrazil puk od mantinelu za klecí brankáře Jana Pospíšila, Míra Fišer se však ke střele do odkryté svatyně nedostal neboť mu kladenský obránce včas zablokoval hůl. Středočeši mohli jít do vedení o několik minut později v první přesilové hře, ale nastřelili pouze pravou tyč Duškovy klece. Diváci tedy gól v prvních dvaceti minutách neviděli a tak skončila úvodní část hry 0:0. Atraktivní hokej s řadou šancí hlavně na hradecké straně byl k vidění po první přestávce. Domácí však neproměnili několik slibných příležitostí a tak zaúřadovalo vedoucí Kladno. V 26.minutě prostřelil Tomáše Duška dělovkou pod horní tyč Patrik Fink. Hradec ale zbraně nesložil, k vidění byl znovu útočný hokej ze strany domácího celku, ale opět bezvýsledně, i ty největší příležitosti zlikvidoval brankář Jan Pospíšil. Nedáš dostaneš a toto pravidlo opět potvrdilo zkušené Kladno, v polovině zápasu zvyšoval na 0:2 Michal Havel. Ve druhé dvacetiminutovce se povedlo vstřelit hostům na východočeském ledě dvě branky a tak měli po závěrečné části poměrně slibný náskok. Iluze Kladnu o klidném dohrání zápasu vzal ale hned po 10 vteřinách poslední třetiny Radek Bělka, který svým rychlým gólem snížil na 1:2. Radost udělal poměrně skromné divácké návštěvě ve 47.minutě svojí duhou brankou ve druhém vystoupení za mateřský klub zkušený Michal Pahulák. Ten dostal dlouhou a přesnou přihrávku od Roberta Štefana, která ho poslala do sóla. Michal opět svým typickým způsobem si pomalu dojel před gólmana Pospíšila a přesně jako minule proti Třebíči, tak i dnes proměnil svůj nájezd střelou do bekhendu nad pravý beton kladenského brankáře a vyrovnal na 2:2. Poté chvílemi až drtivě přehrávali Energetici soupeře z Kladna, ale opět branku nedali a tak musel přijít zákonitý trest. Z přečíslení dva na jednoho prostřelil Tomáše Duška Jaroslav Kalla a poslal hosty do vedení. To pojistil přesnou dělovkou o minutu a půl později na dvoubrankový náskok exreprezentant Robert Kysela a definitivně tak rozhodl celé utkání. Po zápase projevil spokojenost s výhoru Kladna trenér Středočechů Vladimír Evan "Připadalo mi, že jsme malinko Hradec podcenili a přijeli se podvědomím, že hrajeme s posledním celkem. Domácí nás hned ale vyvedli z míry, protože jejich herní projev rozhodně nevypadal a neodpovídá jejich postavení v tabulce. Se štěstím jsme šli do vedení a pak o chvíli po prvním gólu zvýšili na dva nula. Hradec nám dal ale na začátku třetí třetiny rychlou branku, trošku kuriózně ji zaznamenal kladeňák v hradeckých službách Radek Bělka a snížil tak na rozdíl jednoho gólu. My jsme pak nabídli soupeři další chybou v obraně vyrovnat, v těchto momentech byli domácí určitě lepším týmem a opět malinko paradoxně jsme právě v jejich tlaku otočili skóre znovu na naši stanu. Pak zkušený Robert Kysela pojistil výsledek a my jsme tady po veliké bitvě vyhráli 4:2" řekl k utkání za Kladno asistent Evan Z domácí strany se ujal hodnocení trenér Vladimír Jeřábek "Neodehráli jsme špatný zápas, ale opět nás zklamala koncovka. My můžeme jet v zápase několikrát dva na jednoho a góla dáme stěží, ale viděli jste jasně Kladno, těm stačí málo, jedna dvě naše chyby a už trestají a to také dnes rozhodlo" řekl poměrně krátce, ale výstižně k prvnímu utkání nadstavby hlavní trenér Energetiků Vladimír Jeřábek. "V sobotu přijede na náš led předposlední Brno a my víme, jak je to pro nás důležité utkání. Nechceme kalkulovat dopředu, ale každý si určitě dovede spočítat, že pokud bychom vyhráli a naplno bodovali a k tomu Beroun prohrál na ledě Kladna, tak se můžeme posunout o dvě příčky nahoru a nadělit si tak určitě pěkný dárek k Vánocům. Je tedy v sázce hrozně moc, uděláme pro to všechno, abychom se i divákům pokusili odměnit za důvěru v celém letošním roce" slíbil hradeckým fandům pro změnu asistent Zdeněk Vinopal. V sobotu tedy přijede na východ Čech předposlední Brno, na který Hradec ztrácí dva body. Utkání začíná v 17:00 Sestava HC VČE: Dušek - Spitzer, Fejgl, Procházka, Matějíček, Bartek, Luštinec, Veselý, Hendrich - Bělka, Fišer, Jelínek, Fořt, Beck, Suchý, Nohejl, Štefan, Pahulák, Komárek, Vašata, Kolařík. Branky: 25:28 Fink (Kysela) 0:1, 31:37 Havel (Gardoň, Klimt) 0:2, 40:10 Bělka (Jelínek) 1:2, 46:26 Pahulák (Štefan) 2:2, 50:18 Kalla (Hořava, Zajíc) 2:3, 51:44 Kysela 2:4, Střely: 36:32, Vyloučení: 3:5 - bez využití Diváci: 700.