Štítky: | MHD Hradec Králové | Doprava | autobusy |

MHD zdarma v Hradci pro všechny nebude. Možná jen pro děti a seniory

Bude jízdné pro děti zdarma?
Bude jízdné pro děti zdarma? | autor: dpmhk.cz

Jízda autobusem městské hromadné dopravy pro děti do 15 let a pro seniory nad 65 let zdarma. Alespoň tak to mělo hnutí ANO v předvolebním programu jako jednu z priorit. Ačkoliv strana vyhrála komunální volby, součástí programového prohlášení koalice tento bod není. Podle slov náměstkyně primátora Moniky Štayrové ale tento plán neusnul. Informaci přináší Hradecký deník.

 

Podporu by ANO mohlo najít u Změny pro Hradec a Zelených. „Pokud s tím hnutí ANO přijde, jsme ochotní se o tom bavit. Podporu MHD bychom rozhodně měli hledat,“ řekl pro Deník předseda zastupitelského klubu koaliční ZPHZ Adam Záruba. "Hradeckou MHD využívá příliš málo lidí a je příliš drahé. Chci se sejít se zástupci všech stran a společně hledat řešení,“ uvedla náměstkyně Věra Pourová.

V některých městech České republiky děti ve věku do 15 let zdarma MHD jezdí. Tuto výhodu využívají například v Plzni nebo v Praze. Tam jim na doklad, díky kterému jezdí zdarma stačí 120 korun. Stejně tak i důchodci. V Hradci Králové zaplatí děti do 15 let za roční jízdné 1480 korun, senioři od 65 do 70 let dokonce 1800 korun.

Kvůli nedostatku financí v rozpočtu města se jeví jako nepravděpodobný i scénář, že by MHD bylo zdarma pro všechny. Tak to funguje v některých menších městech jako Strakonice, Litoměřice nebo Valašské Meziříčí. „Rádi bychom se seznámili s tím, jaké dopady by mělo celoplošné zavedení MHD zdarma pro všechny a jak funguje například ve Frýdku-Místku,“ jmenoval největší město s dopravou zdarma Adam Záruba. Náměstkyně Štayrová připomněla, že nejprve by město muselo vědět, kde na to vezme peníze. Zatím se tedy o jízdě zdarma neuvažuje.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z…
Čtěte více

Do městských autobusů od pondělí půjde nastupovat předem a řidiči budou prodávat jízdenky

Od pondělí 4. května čeká cestující hradecké MHD několik změn, nově budou moci nastupovat předními dveřmi vozidel a spuštěn bude také prodej jízdenek u řidiče. I když dochází k uvolňování jednoho z mimořádných opatření přijatých Dopravním podnikem Hradce Králové, které bylo v…
Čtěte více

Kácení stromů na Novém Hradci v sobotu omezí provoz

Na silnici z Nového Hradce Králové směrem na Býšť se musí řidiči během sobotního dopoledne připravit na omezení.  Společnost Městské lesy Hradec Králové zde totiž bude odstraňovat nebezpečné suché stromy, u kterých by v budoucnu vzhledem k jejich stavu mohlo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme