Štítky: | MHD Hradec Králové | Doprava | autobusy |

MHD zdarma v Hradci pro všechny nebude. Možná jen pro děti a seniory

Bude jízdné pro děti zdarma?
Bude jízdné pro děti zdarma? | autor: dpmhk.cz

Jízda autobusem městské hromadné dopravy pro děti do 15 let a pro seniory nad 65 let zdarma. Alespoň tak to mělo hnutí ANO v předvolebním programu jako jednu z priorit. Ačkoliv strana vyhrála komunální volby, součástí programového prohlášení koalice tento bod není. Podle slov náměstkyně primátora Moniky Štayrové ale tento plán neusnul. Informaci přináší Hradecký deník.

 

Podporu by ANO mohlo najít u Změny pro Hradec a Zelených. „Pokud s tím hnutí ANO přijde, jsme ochotní se o tom bavit. Podporu MHD bychom rozhodně měli hledat,“ řekl pro Deník předseda zastupitelského klubu koaliční ZPHZ Adam Záruba. "Hradeckou MHD využívá příliš málo lidí a je příliš drahé. Chci se sejít se zástupci všech stran a společně hledat řešení,“ uvedla náměstkyně Věra Pourová.

V některých městech České republiky děti ve věku do 15 let zdarma MHD jezdí. Tuto výhodu využívají například v Plzni nebo v Praze. Tam jim na doklad, díky kterému jezdí zdarma stačí 120 korun. Stejně tak i důchodci. V Hradci Králové zaplatí děti do 15 let za roční jízdné 1480 korun, senioři od 65 do 70 let dokonce 1800 korun.

Kvůli nedostatku financí v rozpočtu města se jeví jako nepravděpodobný i scénář, že by MHD bylo zdarma pro všechny. Tak to funguje v některých menších městech jako Strakonice, Litoměřice nebo Valašské Meziříčí. „Rádi bychom se seznámili s tím, jaké dopady by mělo celoplošné zavedení MHD zdarma pro všechny a jak funguje například ve Frýdku-Místku,“ jmenoval největší město s dopravou zdarma Adam Záruba. Náměstkyně Štayrová připomněla, že nejprve by město muselo vědět, kde na to vezme peníze. Zatím se tedy o jízdě zdarma neuvažuje.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Štve vás něco v hromadné dopravě? Můžete se vyjádřit, podnik chce spokojenost cestujících zkoumat

V období od 13. do 17. září se ve vozidlech a na zastávkách městské hromadné dopravy v Hradci Králové uskuteční již tradiční Průzkum spokojenosti s kvalitou služeb poskytovaných MHD v Hradci Králové. Tento průzkum se městě dělá v podstatě každoročně již od roku 2006. Vloni, kdy…
Čtěte více

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené…
Čtěte více

Odlehčí se hradecké dopravě po dokončení úseků D11 a D35? Bude záležet na chování dopravců

Hradecký silniční okruh už je roky přetížený, zdaleka nestačí zvládat současnou dopravu. Možná se však Hradečtí dočkají jistých úlev. Ty by mohly přijít s dostavbou úseků dálnic D35 a D11. Jedná se třeba o oblast v okolí Brněnské třídy, ulevit od kamionů by se mohlo řidičům…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme