Štítky: | koronavirus | antivirus |

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Podpora by měla dorazit už v březnu.
Podpora by měla dorazit už v březnu. | autor: hradeckralove.cz

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry, jejich příspěvky ale bude ještě na svém pondělním zasedání projednávat zastupitelstvo. Finanční prostředky, které mají hradeckým podnikatelům pomoci s dopady spojenými s vládními nařízeními a koronavirem, chce město začít vyplácet v březnu.

Tato přímá finanční pomoc z města je určena podnikatelům na území Hradce Králové. „Maximální částka, o kterou mohli živnostníci žádat, byla 10 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že jsme finanční prostředky nakonec navýšili o půl milionu korun, můžeme nyní vyplatit maximální částku téměř všem žadatelům. Od zahájení přijímání žádostí neuběhnou ani dva měsíce a podpora již bude na cestě k firmám,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Vyplácení by mělo být zahájeno už v březnu.

V rámci balíčku Antivirus II byla pomoc pro podnikatele rozšířena ještě na poskytovatele ubytovacích služeb. Maximálně mohli zažádat o 30 tisíc korun. „S ohledem na to, že dorazilo pouze 13 žádostí a žádná z nich nemusela být vyloučena, jsme se rozhodli podmínky upravit a poskytnout hotelům ještě více finančních prostředků,“ říká náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky Monika Štayrová. Výše příspěvku by tedy nově mohla být dle doporučení komise určena podle počtu lůžek v hotelech – do 29 lůžek by měl hotel získat příspěvek 30 tisíc, od 30 do 49 lůžek 40 tisíc a od 50 lůžek by měl příspěvek být ve výši 50 tisíc korun. Tento návrh změny původního parametru programu již projednala rada města, v pondělí se jím budou zabývat také hradečtí zastupitelé.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Fakultní nemocnice převzala 4600 dávek vakcíny od firmy Astra-Zeneca. Dodávka výrazně situaci nemění

Hradecká fakultní nemocnice převzala v pondělí odpoledne 46 krabic s vakcínou na očkování proti koronaviru od společnosti Astra-Zeneca. Celkem 4600 dávek vakcíny od dalšího dodavatele si hradecká nemocnice rozdělí s krajskými nemocnicemi, očkování by mohlo začít nejspíš ve…
Čtěte více

Celkem 360 žádostí o finanční podporu dorazilo od podnikatelů na magistrát

Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí podnikatelů v celkové výši více než čtyři miliony korun. Mohli tak žádat o finanční podporu v rámci městského programu Antivirus II. V průběhu příštího týdne všechny posoudí hodnoticí komise, návrhy pak zamíří k projednání v radě a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme