Městu hrozí žaloba kvůli prodeji bytů

Nová etapa prodeje městských bytů naráží na odpor současných nájemníků. Jak jsme už několikrát informovali v našem zpravodajství, nájemníkům se nelíbí příliš vysoká prodejní cena. Hradečtí zastupitelé schválili slevu 35 % z odhadní ceny nemovitostí. Zájemci o koupi se ale chtějí soudit o výhodnější podmínky a chystají hromadnou žalobu.

„Žalobou chceme prodej pozastavit a vyjednat lepší podmínky. Už jsme oslovili advokátku. Museli jsme do Prahy, protože tři právníci v Hradci nám řekli, že nepůjdou proti radnici. Obrátíme se také na vládu a nejvyšší kontrolní úřady,“ řekl Hradeckému deníku Karel Svoboda z Gočárovy třídy. Žalobu chystají nájemci asi tří set bytů v centru města.
Radnice jejich postup odsuzuje. „Město prodává svůj majetek. Může si rozhodnout, jakým způsobem to udělá. Ti lidé navíc domy nemusejí koupit. Žalovat město za to, že jim slevilo třetinu, je vyloženě nehorázná drzost a nevděk. Ceny nabízených domů už nikdy nižší nebudou,“ ohradil se pro Deník mluvčí radnice Václav Svoboda.
Nájemníci požadují, aby současný prodej bytů zastupitelé zařadili ke třetí vlně privatizace městských bytů. Tehdejší cena byla 4 tisíce korun za metr čtvereční. „Žádali jsme o zařazení do privatizace, ale město nám nikdy nevyhovělo kvůli krytům v podzemí a obchodům. Teď po nás chtějí přes třináct tisíc za metr. Adekvátní by bylo osm, maximálně deset tisíc,“ tvrdil Deníku Karel Svoboda.
I přes protesty ale případným zájemcům o koupi běží čas. Město jim dalo 90 dní na rozmyšlenou, potom nabídne byty jiným zájemcům. A ti prý jsou, už nyní podle nájemníků o byty projevilo zájem jedno bytové družstvo. „Lhůta běží asi dva týdny. Jen ve čtyřech případech se zatím nepodařilo všem obyvatelům doručit nabídku. Většina domů neoficiálně zájem má. Žaloba prodej nezastaví,“ upozorňuje mluvčí magistrátu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme