Městští strážníci kontrolují pískoviště a zaparkovaná auta

K pravidelným preventivním kontrolám přistupují v těchto letních měsících strážníci královéhradecké Městské policie. Zaměřují se mimo jiné na dětská hřiště a pískoviště, kde hledají použité injekční stříkačky. Kontrolují také zaparkovaná auta, zda v nich jejich majitel nenechal na odiv cennosti, které by mohly lákat zloděje.

Jak uvedla tisková mluvčí strážníků Eva Čížková, zvýšený dozor mají dětská hřiště a pískoviště, a to především proto, aby se předešlo možnému nebezpečí, které dětem hrozí při manipulaci s injekční stříkačkou nebo jiným zdravotně závadným materiálem. "K dnešnímu dni strážníci na území města nalezli, nebo byli občany upozorněni, na 553 volně ležících injekčních stříkaček. Kontrolují se dětská hřiště a parky v centru i v okrajových částech města. Případně nalezené injekční stříkačky hlídky umísťují do speciálních kontejnerů, v nichž jsou pak odborně likvidovány," uvedla Čížková. Jak dodala, bezprostředně v blízkosti dětských hřišť bylo za letošní rok nalezeno 6 injekčních stříkaček.

K další již tradiční letní akci patří kontrola zaparkovaných vozidel. Protože se v poslední době zvýšil počet vykradených vozidel, reagují strážníci na tuto situaci akcí, nazvanou „ Auto není trezor“. V místech, kde parkuje větší množství vozidel, a která skýtají zlodějům určitou anonymitu, například na parkovištích u nákupních center, u koupališť a na velkých sídlištích, upozorňují řidiče na nebezpečí krádeží. Viditelně odložené cennosti lákají zloděje. Lidé si neuvědomují, že auto není trezor a parkoviště působí jako anonymní nepřehledné místo. Nejlepší prevencí krádeží je nenechávat ve vozidle viditelně odložené věci.

Není nic neobvyklého, když se při těchto kontrolách nacházejí ve vozidlech viditelně odložené kabelky, kufříky, batůžky a tašky. "Nejednou na palubní desce leží peněženka, mobilní telefon, navigace, ale i finanční hotovost. To všechno láká zloděje. Často je škoda způsobená rozbitím okénka, či poškozením zámku větší, než samotná krádež věci," uvedla Čížková. Strážníci nepřítomnému řidiči, který si ve vozidle viditelně odložil cennosti, vloží za stěrač letáček s upozorněním na nebezpečí krádeže.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme