Městští strážníci budou mít Pouchov, Věkoše a ubytovnu na Brněnské více pod kontrolou. Přibudou kamery

| autor: hradeckralove.cz

Očí, které nás ve městě sledují, bude do konce letošního roku více. Řeč je o bezpečnostních kamerách. Městští radní chtějí jejich počet navýšit o čtyři. Nově kamera přibude v městské části Pouchov, dvě kamery budou umístěny ve Věkoších a poslední na ubytovně Brněnská. Předpokládaný výdaj ve výši jednoho milionu korun pokryjí jednak ministerské dotační zdroje, peníze z města i z městské policie.

Čtyři nové kamery, které pomohou lépe monitorovat lokality, kam strážníci městské policie častěji vyjíždějí, by se měly objevit v Hradci Králové do konce roku. "Měly by být umístěné na Pouchově, dále u obchodního centra Slavie, na křižovatce ulic K Sokolovně s Pouchovskou a v neposlední řadě i na ubytovně Brněnská. Radní tak vyhoví například požadavku komise místní samosprávy ve Věkoších a na Pouchově," uvádí Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

„Strážníci vyjíždějí do těchto lokalit častěji ať už v rámci preventivního dohledu, tak i na výzvy od občanů. Pokud budou v těchto předmětných místech umístěny kamery, může to do jisté míry a v určitých případech nahradit i přítomnost hlídek strážníků, které mohou být v tu samou chvíli povolány i k dalším vážnějším událostem v rámci celého města,“ hodnotí budoucí existenci kamer v těchto místech Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. V této souvislosti dodává, že kamery jsou schopné zaznamenat kohokoliv, kdo páchá přestupek či trestný čin a přispět tím k včasnějšímu opatření.

K pořízení kamer právě v této době významně přispěla i dotace ve výši 550 tisíc korun, kterou městu přislíbilo Ministerstvo vnitra ČR. Kolik opravdu budou kamery s příslušenstvím stát, ukáže až výsledek veřejné zakázky, kterou městská policie v nejbližší době vypíše. Už teď je jisté, že přenosová trasa do Věkoš a na Pouchov je od dispečinku městských strážníků vzdálená, proto se počítá i s vyššími náklady, které se mohou vyšplhat v souhrnu až k jednomu milionu korun.

Ve městě je aktuálně umístěno 57 kamerových bodů s celkem 59 kamerami.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme