Štítky: | Městské lesy | vandal | vandalství |

Městské lesy trápí vandalové. Ničí stromky i pohádkové postavičky

Lesníci našli v lese poničené stromy.
Lesníci našli v lese poničené stromy.

Hradecké Městské lesy čelí útokům vandalů. Lidé, kteří je navštěvují, za sebou ročně nechají škody za zhruba 300 tisíc korun. Právě v těchto dnech lesníci například řeší ořezané a poničené stromy, zřejmě po nepovolených závodech v Bělečku, nebo poničenou pohádkovou stezku u rybníka Biřička. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Pracovníci hradeckých Městských lesů pravidlně procházejí a kontrolují místa v blízkosti zástavby, která slouží k aktivnímu odpočinku návštěvníků. Podle rybníků Biřička, Cikán a Datlík vede procházková vodnická stezka, kterou lemují pohádkové tabule. Z ručně malovaných pohádkových postav, teď najdete u cesty jen jedinou. Zatím neznámý vandal z ostatních olámal ochranná plexiskla. „Celkem tam je 10 pohádek a 11 postaviček. A z těch postaviček bohužel jen jedna jediná zůstala v pořádku. Olámali nám plexiskla kryjící kresby a tím pádem dochází k jejich poškození. Takže jsme to museli celé sundat a plexiskla se musí vyměnit a poškozené obrázky domalovat. Cena podle mne přesáhne 45 tisíc korun," uvedla pro rozhlas Aneta Bůžková z hradeckých lesů.

Dalším problémem jsou podle lesníků různé neohlášené akce, například závody. Naposledy zaznamenali problémy při události v Bělečku. Tam v lese, mimo stezku, správce revíru objevil poškozené a uřezané stromky. Ty nejspíš, podle lesníků, překážely pořadatelům v trase. Ani tady se ale zatím nepodařilo viníka vypátrat.

„Máme vytipovaná místa, kde dochází k ničení. Je to v dosahu hospod, kiosek v lese U vlka už potřetí během pěti let někdo vykradl. Dále v lese nemáme problém. U pytláka nebo co máme Mazurovu chalupu, tak tam není zapotřebí tolik lidí. Ale tady u města se snaží vykrádat i seníky, abychom tam náhodou neměli něco pro ně zajímavého," řekl rozhlasu Milan Zerzán, ředitel Městských lesů.

A dalším problémem jsou pak také odpadky, které lidé v lesích odhazují. Ročně tak městské lesy, pode vedení, zaplatí zhruba 300 tisíc korun za opravy poškozených míst a také za další úklid lesa. Viníky se ale, ve většině případu, nedaří vypátrat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městské lesy chystají k prodeji stromky i kapry. Ty bude možné objednat po internetu i letos

Hradečtí lesníci už mají připraveny přibližně tři tisíce vánočních stromků, jejich prodej zahájí začátkem prosince v hájovnách Marokánka a Zelený sloupek. Stejně jako v loňském roce budou pár dnů před Vánoci prodávat také kapry, přičemž k dispozici budou na čtyřech místech ve…
Čtěte více

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme