Městské lesy hlásí: Chytání ryb „na Stříbrňáku“ pro každého!

Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac
Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac

„Chyť a pusť“ je způsob rybaření, který bude moci od příštího roku využít veřejnost na Stříbrném rybníku, jenž budou Městské lesy Hradec Králové obhospodařovat.

Zájemci si budou moci bez povolenky, pouze na základě jednorázového pověření k chytání ryb, vyzkoušet rybaření na vlastní kůži. 

Ne všechny ryby budou zařazeny do akce „chyť a pusť“, některé si budou moci lidé přímo v kempu či jinde například ugrilovat. „Plánujeme, že by si lidé mohli v rámci vydané povolenky odnést až dva pstruhy, které si sami chytí. Na vše bude bedlivě dohlížet rybářská stráž. Na rybaření bude vyčleněn pouze určitý prostor. Půjde o novou atraktivitu pro širokou veřejnost,“ říká Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Dodal, že již nyní se plánují soutěže v chytání ryb. 

Rybaření nebude záležitostí pouze jarních, letních a podzimních měsíců. „Když bude led, uděláme chytání ryb na dírkách. Lidé si tak budou moci zarybařit a věřím, že tak Stříbrný rybník bude i díky našim připravovaným aktivitám vyhledávaným turistickým cílem, doplnil Milan Zerzán.

Vedení městských lesů předpokládá, že rybářská sezona na Stříbrném rybníku bude pro širokou veřejnost zahájena v dubnu 2014. „Městské lesy Hradec Králové se dlouhodobě starají o vodní hospodářství v rámci ploch v lesích. Nově do jejich péče přibude Stříbrný rybník, který bude moci využívat veřejnost nejen k tradičnímu koupání, ale také k rybolovu, což bude jistě atraktivní i pro rodiny s dětmi,“ řekl Martin Soukup, náměstek primátora města Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více

Hradecký lev Gustík získal cenu Nejlepší turistický produkt

Podle hodnocení poroty je Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem zábavně zpracovaná kampaň, která přiblíží Hradec Králové zástupcům nejmladší cílové skupiny a dopřeje jim zábavné poznávání destinace. Pojetí kampaně je nápadité, hravé, cílová skupina je jasně specifikovaná,…
Čtěte více

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme